Żywa biblioteka AKAI – interaktywny chat z prelegentami

May 5, 2016 · Poznań, Poland

Gdzie: Centrum Wykładowe PP, sala L053BT
Kiedy: 5.05 (czwartek), 18:30 – 20:00
Bilety: http://akai-zywa-biblioteka.eventbrite.com/

Poszukujesz własnej ścieżki kariery? Zastanawiasz się jakie technologie wybrać? Brakuje Ci odwagi aby utworzyć własny startup? Poszukujesz inspiracji? Próbujesz zdobyć staż w Google'u? A może po prostu chcesz poszerzyć swoje horyzonty wysłuchując historii innych?

AKAI zaprasza na nietypowe wydarzenie, organizowaną po raz pierwszy "Żywą bibliotekę" podczas której uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiania w cztery oczy z wyjątkowymi gośćmi, w przyjazniej i niezobowiązującej atmosferze.

"Żywa Biblioteka AKAI" to nasza własna adaptacja konceptu "Living Library" przeniesiona w świat IT. To prosta alternatywa dla wszelkiego rodzaju networkingu, czy imprez typu "Offline Party". Na ów spotkaniu, każdy z zaproszonych gości reprezentować będzie Żywą Książkę o określonym tytule i opisie, a uczestnicy wydarzenia będą ich Czytelnikami. Czytelnik spotka się z Żywą Książką nie tylko po to, aby wysłuchać jej unikalnej opowieści, ale też wymienić doświadczenia, a czasem znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Żywe Książki reprezentować będzie kilkunastu zaproszonych gości. Każdy z nich udostępni swoją unikalną historię i chętnie odpowie na wszelkie pytania w ramach około ~10 mintuowych sesji w cztery oczy.

Poniżej prezentujemy część Żywych Książek, które pojawią się na półkach biblioteki:

Dev Entrepreneur – o startupach z perspektywy programisty
Daniel Mendalka
Opowieść o startupach, zarówno o tych z Europy/Polski jak i Doliny Krzemowej, oczami jednego z założycieli AKAI.

Łączenie pasji
Grzegorz Miebs
Czy da się być jednocześnie przewodniczącym AKAI, studentem, który ma ambicje na wysoką średnią, programistą realizującym własne projekty, zapalonym sportowcem i do tego prowadzić jeszcze życie prywatne?

Nieznośna lekkość bytu (jako naukowca)
Mikołaj Morzy
Co robi informatyk, który decyduje się pozostać na uczelni i pracować naukowo? Na czym polega praca naukowa? Czy fajnie jest uczyć studentki i studentów? Jak to jest, gdy praca nie jest pracą, tylko pasją wypełniającą pełne 24 godziny każdego dnia?

Pięć stref czasowych
Klaudia Prasek
Praca w rozproszonych międzynarodowych zespołach, w pięciu strefach czasowych nad produktem używanym w 28 krajach na całym świecie.
Historia opowiedziana oczami osoby, która rozpoczęła swoją przygodę w świecie IT dość nietypowo: studiując japonistykę i współorganizując dwie społeczności skupiające kobiety w IT (Geek Girls Carrots Poznań oraz PyLadies Poland).

Dobry wojak Szwejk spotyka Ulissesa - czyli o pracy w Irlandii i Czechach
Jakub Guner
By pracować dla największych firm IT wcale nie trzeba jechać do Doliny Krzemowej - wystarczy wyjazd do jednej z europejskich stolic. Opowieść o podróży do Dublina na staż w MasterCard oraz o udanej rekrutacji do Microsoftu w Pradze.
Co zrobić z CV i jak przejść rozmowę kwalifikacyjną? Jak odnaleźć się w międzynarodowym środowisku i pokazać się z jak najlepszej strony? Jak negocjować i kiedy powiedzieć ""nie""? I czy Europa może zastąpić Stany?"

Programowanie różnych rzeczy
Michal Kawalec
Od superkomputerów po detektory cząstek. Aktualnie piszę nowego LoLa i organizuję największy meetupu Haskellowy w Polsce. W wolnych chwilach motor.

Rozwój firmy informatycznej od start-up'u do spółki giełdowej
Filip Kolendo
W 2000 roku ukonczylem studia informatyczne na PP. W 2003 załozyłem firmę, na początku 2-osobową. Aktualnie w grupie Primesoft pracuje ok. 150 osób. Neptis notowany jest na warszawskiej giełdzie. Najbardziej znane produkty to v-desk, yanosik, flotis. Opowieść o rozwoju firmy, zmianie obowiązków i perspektywy patrzenia na własny biznes, o cenie i nagrodzie, problemach i sukcesach...

Po trzeciej stronie systemu
Anna Makowska
Przygody osoby nietechnicznej w krainie informatyków. Jak jest po trzeciej stronie tworzenia systemu na prawo od klienta i na lewo od programistów. Jak nie zaginąć w pułapkach komunikacji. Na czym polega ta bardziej miękka praca, która jest mostem pomiędzy światami. Jest też drugi tom - o promowaniu działania, organizacji szkoleń, koordynowaniu i motywowaniu ludzi oraz przekazywaniu wiedzy technologicznej zgodnie z zapotrzebowaniem społeczności.

Event organizers
  • AKAI

    Akademickie Koło Aplikacji Internetowych rozpoczęło swoją działalność na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej w 2010 roku. Działamy jednakże na terenie wszystkich uczelni w Poznaniu i naszym członkiem może być każdy student, niezależnie na jakiej uczelni studiuje. Skupiamy młodych i ambitnych ludzi, którzy jako cel stawiają sobie rozwój i osiągnięcie sukcesu w dziedzinie aplikacji internetowych.

    Recent Events
    More

Are you organizing Żywa biblioteka AKAI – interaktywny chat z prelegentami?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews