Zacznij przygodę z programowaniem! - panel dyskusyjny dla początkujących

Jun 30, 2015 · Poznań, Poland

Sytuacja na rynku pracy dawno nie była tak korzystna dla programistów. Do tego stopnia, że firmy są gotowe zatrudniać nawet osoby bez studiów, gotowe się przekwalifikować. Pracy jest dużo: w korporacjach, rodzinnych biznesach, start-upach, R&D.

Nasuwa się tylko pytanie - jak zacząć? Czy faktycznie każdy może zostać programistą? Firmy z pewnością nie szukają byle kogo na stanowisko programisty.

30 czerwca o 19:00 w Cafe Misja odpowiemy sobie bardzo dokładnie na te pytania.
Przeprowadzimy interaktywny panel dyskusyjny, gdzie każdy z widowni będzie mógł włączyć się do rozmowy. Aby pokazać, że programistą może zostać każdy - do panelu wybraliśmy osoby z różną historią zawodową i edukacyjną, o różnej płci i wieku.

To spotkanie dla wszystkich, którzy:
- Chcieliby zacząć programować, ale nie wiedzą jak,
- Chcą się dowiedzieć czegoś o programowaniu,
- Chcą posłuchać ciekawych historii ludzi, którzy do programowania dotarli różnymi ścieżkami,
- Szukają nowej drogi zawodowej,
- Szukają nowego hobby.

Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza osoby, które nie miały jeszcze nigdy wcześniej styczności z programowaniem!

Uczestnicy panelu:
- Monika Filipkowska - z wykształcenia socjolożka związana z marketingiem internetowym; obecnie Frontend Developer w IT Collectiv i współorganizatorka RailsGirls (warsztaty z programowania dla kobiet).
- Diana Falkowska - studentka informatyki, obecnie developer w Wikia.
- Tomasz Rybarczyk - z wykształcenia - Dyplomowany Negocjator; z doświadczenia - "Multi-Skilled-Human-Geek". Pracował w kilku[nastu] różnych branżach i stanowiskach. Dzisiaj szczęśliwie pracuje jako Frontend Developer w firmie Red Experts.
- Jacek Kolasa - z wykształcenia realizator dźwięku, przez wiele lat technik teatralny i kompozytor. Od dwóch lat Frontend Developer w Apptension. Samouk.
- Joanna Chmiel - studiowała na Politechnice, a po późniejszych 5 latach pracy dla telekomów (i unikania programowania jak ognia) postawiła wszystko na jedną kartę - Zrezygnowała z pracy, by dać szansę technologiom frontendowym takim jak HTML/CSS/AngularJS. Dziś skupia się głównie na działaniach marketingowych w Briisk, firmie programistycznej, której jest współwłaścicielką. Między kolejnymi projektami od roku organizuje ng-poznan, comiesięczne meetupy dla amatorów AngularJS.

Wstęp wolny dla wszystkich. Wydarzenie organizowane jest w ramach konferencji PolyConf, która odbędzie się w Poznaniu od 2 do 4 lipca.

Event organizers
  • PolyConf

    PolyConf is a three-day, single track, multi-disciplinary, non-profit conference on advanced technologies for programmers interested in polyglot approach to software development. Our goal is to foster exchange between programming languages and their communities.

    Recent Events
    More

Are you organizing Zacznij przygodę z programowaniem! - panel dyskusyjny dla początkujących?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews