Sytuacja na rynku pracy dawno nie była tak korzystna dla programistów. Do tego stopnia, że firmy są gotowe zatrudniać nawet osoby bez studiów, gotowe się przekwalifikować. Pracy jest dużo: w korporacjach, rodzinnych biznesach, start-upach, R&D.
Nasuwa się tylko pytanie - jak zacząć? Czy faktycznie każdy może zostać programistą? Firmy z pewnością nie szukają byle kogo na stanowisko programisty.
30 czerwca o 19:00 w Cafe Misja odpowiemy sobie bardzo dokładnie na te pytania.
Przeprowadzimy interaktywny panel dyskusyjny, gdzie każdy z widowni będzie mógł włączyć się do rozmowy. Aby pokazać, że programistą może zostać każdy - do panelu wybraliśmy osoby z różną historią zawodową i edukacyjną, o różnej płci i wieku.
To spotkanie dla wszystkich, którzy:
- Chcieliby zacząć programować, ale nie wiedzą jak,
- Chcą się dowiedzieć czegoś o programowaniu,
- Chcą posłuchać ciekawych historii ludzi, którzy do programowania dotarli różnymi ścieżkami,
- Szukają nowej drogi zawodowej,
- Szukają nowego hobby.
Zapraszamy wszystkich, zwłaszcza osoby, które nie miały jeszcze nigdy wcześniej styczności z programowaniem!
Uczestnicy panelu:
- Monika Filipkowska - z wykształcenia socjolożka związana z marketingiem internetowym; obecnie Frontend Developer w IT Collectiv i współorganizatorka RailsGirls (warsztaty z programowania dla kobiet).
- Diana Falkowska - studentka informatyki, obecnie developer w Wikia.
- Tomasz Rybarczyk - z wykształcenia - Dyplomowany Negocjator; z doświadczenia - "Multi-Skilled-Human-Geek". Pracował w kilku[nastu] różnych branżach i stanowiskach. Dzisiaj szczęśliwie pracuje jako Frontend Developer w firmie Red Experts.
- Jacek Kolasa - z wykształcenia realizator dźwięku, przez wiele lat technik teatralny i kompozytor. Od dwóch lat Frontend Developer w Apptension. Samouk.
- Joanna Chmiel - studiowała na Politechnice, a po późniejszych 5 latach pracy dla telekomów (i unikania programowania jak ognia) postawiła wszystko na jedną kartę - Zrezygnowała z pracy, by dać szansę technologiom frontendowym takim jak HTML/CSS/AngularJS. Dziś skupia się głównie na działaniach marketingowych w Briisk, firmie programistycznej, której jest współwłaścicielką. Między kolejnymi projektami od roku organizuje ng-poznan, comiesięczne meetupy dla amatorów AngularJS.
Wstęp wolny dla wszystkich. Wydarzenie organizowane jest w ramach konferencji PolyConf, która odbędzie się w Poznaniu od 2 do 4 lipca.
Claim the event and start manage its content.
I am the organizer