Warsztaty Lucene: " Zawładnij (hiper)tekstem, czyli jak zbudować wyszukiwarkę?"

Apr 18, 2018 · Toruń, Poland

Zapraszamy serdecznie na Warsztaty Lucene zorganizowane przez Toruń Java User Group, które odbędą się w środę, 18 kwietnia 2018 roku w godzinach 18:00-20:30 w budynku Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości KPFP przy ulicy Przedzamcze 8 w Toruniu.

Wstęp na spotkanie jest wolny, obecność na wcześniejszych spotkaniach nie jest wymagana - pomiędzy spotkaniami nie ma żadnych zależności, do naszej społeczności można dołączyć w dowolnym momencie. Na spotkanie możesz przyjść bez rejestracji na portalu Meetup, jednak pojemność sali warsztatowej jest ograniczona, więc prosimy o rejestrację ze względów organizacyjnych.

-----------------------------------------------------------------------

Zawładnij (hiper)tekstem, czyli jak zbudować wyszukiwarkę?

Przeszukiwanie tekstu zagościło na dobre we współczesnych aplikacjach internetowych. Czy zastanawiałeś się, jak to właściwie działa? Może chciałbyś stworzyć własną wyszukiwarkę, obsługującą różnorodne formy danych wejściowych?

Poznaj Lucene - silnik wyszukiwania leżący u podstaw popularnych rozwiązań, takich jak Elasticsearch, Opengrok, czy Apache Solr. Dowiedz się, jak zbudowany jest indeks wyszukiwarki i jak sprawić, aby użytkownik szybko znalazł interesujące go dane. W ramach warsztatu zobaczysz, jak sprowadzić tekst do postaci, którą można efektywnie przeszukiwać. Nauczysz się także stosować Lucene w praktyce, krok po kroku budując własną, coraz bardziej wyrafinowaną wyszukiwarkę.

Wymagania przed warsztatem:
- laptop i podstawowa znajomość Javy

O prowadzących:

Jakub Słota
Programista full-stack specjalizujący się w technologii Java, od początku kariery zawodowej związany z firmą Dynatrace. Jeden z pierwszych członków zespołu Log Analytics, rozwijającego projekt służący do szeroko pojętej analizy logów. Entuzjastycznie nastawiony do paradygmatów programowania, wzorców projektowych oraz dobrych praktyk, prowadzących do zwiększenia czytelności i testowalności kodu. W czasie wolnym od komputera można go spotkać na koncertach muzyki filmowej, w kinie lub na szlaku górskim. Stara się równoważyć stacjonarny charakter wykonywanej pracy, przestrzegając zasad zdrowego stylu życia.

Zbyszko Papierski
Inżynier, z silnym uzależnieniem od produktowej warstwy rozwiązania. Związany w przeszłości z Allegro, Jirą a ostatnio Dynatrace. Wszędzie gdzie się da szuka ciekawych danych, szczególnie takich bez struktury, Po godzinach zajmuje się inicjatywami trójmiejskiego JUGa, takimi jak Hackengarten, a także ostatnio próbuje nauczyć się swojego pierwszego (i najprawdodopodobniej ostatniego) języka orientalnego.

Event organizers

Are you organizing Warsztaty Lucene: " Zawładnij (hiper)tekstem, czyli jak zbudować wyszukiwarkę?"?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews