WarsawJS Meetup #39

Nov 8, 2017 · Warszawa, Poland

tl;dr: Wydarzenie w skrócie:

👉  4 zaplanowane prelekcje (Kuba, Piotr, Piotr i Kamil)

👉  lightning talks (każdy może wyjść na scenę)

👉  panel dyskusyjny (♨️  napisz temat w komentarzu ♨️ )

👉  networking (luźne rozmowy)

Agenda 📢

► Jakub Skałecki: Vue.js - udany mix React.js i Angular.js [PL]

Vue.js to względnie nowe dziecko na podwórku frameworków JS. Stworzone na bazie doświadczeń z Angulara i Reacta, pozwala na dużo szybsze i naturalniejsze tworzenie aplikacji. Jeżeli słyszałeś o Vue i chciałbyś dowiedzieć się na czym polega fenomen jego rosnącej popularności, zapraszam na moją prezentację. Opiszę moją przygodę z tym frameworkiem, przybliżę jego główne założenia, porównam z konkurencją i wyjaśnię dlaczego kolejne projekty zamierzam robić właśnie w nim. 

Bio: Programista Full-stack Python / JS oraz DevOps. CTO https://pvpc.eu, startupu z branży esportu oraz Senior Full-Stack Developer w Sigmoidal. 

Kontakt: twitter.com/jskalc

► Piotr Koszuliński: Za szeroko zamkniętymi drzwiami [PL]

Wydawać by się mogło, że edycja tekstu, jedna z podstawowych interakcji człowieka z komputerem, nie powinna w dzisiejszych czasach nastręczać zbytnich problemów. Przedstawię gdzie doszliśmy przez niemal 25 lat istnienia WWW i przy okazji odpowiem na kilka dziwnych pytań (np. dlaczego nie ma keyCode na Androidzie).

Bio: Making OSS at CKSource for almost 6 years. Currently, CKEditor 5's lead developer. Web enthusiast since IE6.

Kontakt: twitter.com/reinmarpl

► Piotr Błaszczak: Jak stworzyć dobre API Swaggerowe w TypeScript [PL]

TBA

Bio: TBA

Kontakt: twitter.com/myflowpl

► Kamil Dzieniszewski: SEO w aplikacjach SPA [PL]

TBA

Bio: TBA

Kontakt: twitter.com/dzienko


-------------------------------------------------------------------------------

Lightning talks ⚡️

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów. 

Panel dyskusyjny 🎤

Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, który ma na celu zwiększenie interakcji pomiędzy uczestnikami spotkania. Na scenie będą siedzieli eksperci, którzy będą rozmawiać na tematy zdefiniowane przez społeczność.

Katering 🍽

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place 

Live streaming 📡

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming, gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5. 

Filmy na YouTube 🎬

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel 

Sponsorzy 🔥

➛ 10Clouds (https://10clouds.com/
➛ Artificial (https://artificial.io/
➛ DaftCode (http://daftcode.pl/
➛ EL Passion (http://www.elpassion.com/
➛ Softwarely (http://www.softwarely.pl/)
➛ SoftwarePlant (http://www.softwareplant.com)

Event organizers
Social
Rating

based on 0 reviews