WarsawJS Meetup #38

Oct 11, 2017 · Warszawa, Poland

tl;dr: Wydarzenie w skrócie:

👉  3 zaplanowane prelekcje (Tomasz, Kasia oraz Robert)

👉  lightning talks (każdy może wyjść na scenę)

👉  panel dyskusyjny (♨️  napisz temat w komentarzu ♨️ )

👉  networking (luźne rozmowy)


Agenda 📢

► Tomasz Ducin: Architectures of Asynchronous JavaScript(p.1/2) [EN]

This is the first out of two presentations that will discuss various ways to craft asynchronous JavaScript (part two in December '17). We'll start with fundamentals of asynchronicity model in JS, go through callbacks, promises, coroutines and finish with async await. There'll be many questions and/or discussions with the audience, so forget live streaming and join us in person :)

Bio: Trainer, web applications architect, developer. Tomasz is experienced in both frontend and backend. Focused on solving technical and organisational project issues. He leads development teams, designs applications and, of course, codes.    Tomasz speaks at many events in Poland and Europe. He also co-organised few other conferences, and wrote technical blogs. Ex-theatre actor, probably addicted to coffee and surely addicted to music.

Kontakt: twitter.com/tomasz_ducin 

 Kasia Bryda: JavaScript w świecie nowych mediów [PL]

Chcę opowiedzieć trochę o animacji w internecie, o tym jaką rolę pełni w nawiązywaniu relacji i dlaczego to jest ważne. Chciałabym pokazać kilka przykładów animacji oraz stron, na których ciekawie wykorzystano możliwości jakie daje ruch i interakcja.

Bio: Pasjonatka animacji.

Kontakt: facebook.com/katarzyna.bryda.77 

Robert Obręczarek: (Re)turning to development [EN]

This talk is about becoming a developer all over again. It goes into challenges that a beginner will face, but also discusses matters that affect experienced developers. This means getting into the not so rosy parts of career changes.

Bio: Web developer, product owner, English teacher. Coding for fun and profit.

Kontakt: twitter.com/obwro

-------------------------------------------------------------------------------

Lightning talks ⚡️

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów. 

Panel dyskusyjny 🎤

Zapraszamy do wzięcia udziału w panelu dyskusyjnym, który ma na celu zwiększenie interakcji pomiędzy uczestnikami spotkania. Na scenie będą siedzieli eksperci, którzy będą rozmawiać na tematy zdefiniowane przez społeczność. Jeśli chciałbyś, aby eksperci z branży porozmawiali o Twoich tematach, napisz je w komentarzu. Obecna lista pytań: facebook.com/notes/warsawjs/panel-dyskusyjny-5/[masked]/

Katering 🍽

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place 

Live streaming 📡

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming, gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5. 

Filmy na YouTube 🎬

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel 

Sponsorzy 🔥

➛ 10Clouds (https://10clouds.com/
➛ Artificial Labs (https://artificial.io/
➛ DaftCode (http://daftcode.pl/
➛ EL Passion (http://www.elpassion.com/
➛ Softwarely (http://www.softwarely.pl/)
➛ SoftwarePlant (http://www.softwareplant.com)

Event organizers
Social
Rating

based on 0 reviews