WarsawJS Meetup #29

Jan 11, 2017 · Warszawa, Poland

Nowe miejsce! ⚡️⚡️⚡️

W 2017 roku będziemy spotykali się w Warsaw Spire, a dokładnie w "The Place” na 4 piętrze o 18:30. Zapisz sobie w kalendarzu drugą środę miesiąca, aby spotkać się i porozmawiać o JavaScript razem ze społecznością WarsawJS!

Zaproszenie wideo

https://www.youtube.com/watch?v=_yAHR0siPQo

Agenda

• Andrzej Mazur: Jak stworzyć prostą grę HTML5 w 4 lata [PL]

[PL] Andrzej czerpiąc z własnego doświadczenia pokaże jakich błędów unikać podczas tworzenia gier w JavaScript i co zrobić, by ukończyć swój pierwszy projekt w czasie krótszym niż 1460 dni.

[EN] Andrzej is going to share his experience and show you the mistakes to avoid when building games in JavaScript and how to finish your first project in less than 1460 days.

Kontakt: @end3r (http://twitter.com/end3r)

• Piotr Błaszczak: Kontraktowanie API ze Swagger'em - korzyści [PL]

Prezentacja co daje nam kontrakt swaggerowy od strony Front-endu, klienta API i jakie narzędzia nam przyspieszą i ułatwią pracę.

Kontakt: @myflowpl (https://twitter.com/myflowpl)

• Marcin Pieciukiewicz: Graficzny Edytor Grafu z wykorzystaniem TypeScript + SVG + D3.js [EN]

Przykładowy projekt budowania prostego grafu (rysowanie węzłów i krawędzi pomiędzy nimi). Wykorzystanie D3.js + SVG do rysowania węzłów i krawędzi grafu. Wykorzystanie wsparcia dla Drag&Drop z D3.js do rysowania grafu. Przykład budowania aplikacji TypeScript+D3 z wykorzystaniem Gulp.js. Makigami jako przykład zastosowanego rozwiązania i aplikacji webowej z zaawansowanym interfejsem użytkownika.

Kontakt: @marpiec (http://twitter.com/marpiec)

Katering

Podczas meetupu cała restauracja jest do naszej dyspozycji. Otrzymasz ciepły posiłek i dowolny napój za darmo! Dziękujemy restauracji “The Place” w przygotowaniu dań. Fanpage restauracji: http://bit.ly/warsawjs-the-place

Live streaming

Jeśli nie będzie Cię na spotkaniu, to zapraszamy na stronę http://bit.ly/warsawjs-meetup-livestreaming, gdzie będzie można oglądać nasze spotkanie na żywo z dowolnego miejsca na świecie! Transmisja będzie działała na komputerach z nowoczesnymi przeglądarkami jak i na urządzeniach mobilnych (telefonach, tabletach). Wszystko to dzięki technologi HTML5.

Filmy na YouTube

Podczas każdego wydarzenia na tyłach sali możesz zobaczyć kamery, które nagrywają cały event. Wszystko po to, aby po zakończonym spotkaniu móc wrócić do prelekcji w formie filmów na naszym kanale na YouTube: http://bit.ly/warsawjs-youtube-channel

Lightning talks

Podczas każdego spotkania mamy gwarantowane 3 prelekcje. Po kilku latach doszliśmy do wniosku, że jest to optymalna liczba wystąpień. Istnieje jednak możliwość zwiększenia liczby wystąpień dzięki tzw. błyskawicznym sesjom. Jeśli chcesz wyjść na scenę podczas spotkania, możesz to zrobić bez wcześniejszej zapowiedzi. Lightning talk może trwać maksymalnie 5 minut! Tego typu wystąpienia nie są przeznaczone do reklamowania firm zatrudniających programistów.

Sponsorzy

• 10Clouds (https://10clouds.com/)

• Artificial Labs (https://artificial.io/)

• Cyfrowy Polsat (http://www.grupapolsat.pl/pl/praca/oferty-pracy)

• DaftCode (http://daftcode.pl/)

• EL Passion (http://www.elpassion.com/)

• Softwarely (http://www.softwarely.pl/)

Event organizers
Rating

based on 0 reviews