Tkalci na webu #20 — U mě to funguje!

Nov 10 - 11, 2014 · Seoul, Czechia

Hlavním tématem listopadového setkání Tkalců bude Ansible — devops to nástroj pro správu serverů. S trefným kontrapunktem na konci.

Ale popořadě.

Nasazovali jste někdy svou webovou aplikaci na server? A jak to šlo? Nahráli jste tam váš kód, nainstalovali pár balíčků a jelo to? Nebo jste zapomněli na některý z mnoha detailů a po týdnu ladění chyběly už jen dvě poslední věci? (myšlenky na to, že by server po půlroce chodu mohl umřít a celé martýrium budete muset opakovat teď raději potlačíme)

A co třeba aktualizace? Znáte to, tuhle se objeví Heartbleed, ondy Shellshock. Jakožto provozovatele hostingu vás rozhodně čeká nemálo manuálních zásahů nad velkým počem strojů.

Zkrátka, ať už děláte co děláte, jakmile se motáte kolem serverů, Ansible vám v určitou chvíli přijde vhod. Na praktických ukázkách vám Michal Valoušek předvede jak se Ansible instaluje a používá, včetně několika best practices.

Toliko k Ansiblu. Teď k oné tečce. Víte jaký server je nejlepší? Žádný!

Ano, ano. Život je nejedno překvapení a jedno z nich je, že v určitých situacích se bez vlastního serveru opravdu obejdete. Petr Snobelt se poslední dobou zaobíral myšlenkou jak udělat webovou appku, ale bez starostí o backend. Prošel si služby jako Firebase, Parse a výcuc toho nejzajímavějšího nám předestře v poslední třetině listopadového tka­ní.

Přiďte, těšíme se na vás.

Event organizers

Are you organizing Tkalci na webu #20 — U mě to funguje!?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews