Tkalci na webu #19 — Urob si sám (hardware edition)

Oct 13 - 14, 2014 · Seoul, Czechia

Nejlepší tkaní tohoto roku je tu. Kdo nepřide, nežije. A tak to je.

Indiáni, sušenky, cinkání, krajty. Jeden by se z toho už fakt osypal… Nejen webem je člověk živ. Dali jsme hlavy dohromady a domluvili se, že na vás tentokrát (zcela netypicky) vybalíme naše fyzické obsese.

Podzimní scuk zahájí Michal Valoušek s pytlíkem plným magnetů. Kdo dorazí s čerstvou 9V baterkou, může se těšit na vlastnoruční ošahání kreativní stavebnice littleBits. Kdo bude mít kapsy prázdné, bude si moct alespoň vyslechnout příběh o kanadské holce, která si předsevzala že vytvoří LEGO pro generaci iPadistů. A že se jí daří!

Malýma kuskama ze zámoří to ale teprve začne. Vlastík Slinták hnedle naváže s řečí o Arduinu. Přesně o tom Arduinu, s pomocí kterého hlavy otevřené a prsty šikovné vyrabí armády bubeníků, kvadrakoptéry a družice.

Po zasvěcení do Arduina se nám pořádně začne namáhat šedá kůra mozková. Při náhledu do Arm Cortex M architektury pak i svaly na rukou. Petr Vaněk nás provede úvodem do vývoje pod Linuxem (takže si již patchujte Bash, bude se hodit). Podíváme se hlavně na specifika platformy, která nám dají možnost rychle spáchat požadované domácí kutilství a dočkáme se i praktických ukázek, přičemž se ale nevyhneme filozofickým otázkám proč dát domácí tvořivosti zelenou a co to znamená pro naše školáky.

No a horkou tečku na závěr si připraví Honza Bednařík. Nejšikovnějšímu účastníkovi vypálí. Skoro cokoli, stačí říct. A to vše díky své malé (co je malé je milé!) laserové řezačce z Kickstarteru.

Tvoření (rukama) je radost! Přiďte.

Event organizers

Are you organizing Tkalci na webu #19 — Urob si sám (hardware edition)?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews