TGD.NET #73: Git Flow i Octopus Deploy

Jul 5, 2016 · Toruń, Poland

„Większość z nas przyzwyczajona jest do pracy z Git’em, który jest przyjemny i daje dużo możliwości. Pojawia się jednak pytanie jak uporządkować nasz kod w repozytorium, aby wyciągnąć z niego najwięcej i mieć takie rzeczy jak:

pewność co do tego w jakim momencie główna gałąź jest spójna
możliwość wyboru, które funkcjonalności kiedy zostaną wydane
możliwość równoległego rozwoju następnej wersji gdy aktualna jest testowana
możliwość wydawania hotfix’ów
sposobność bezproblemowego stosowania Continuous Deployment

Odpowiedzią na te pytanie jest Git Flow, który jest zbalansowanym schematem rozgałęziania przystosowanym do pracy z Git’em.
Gdzie sięgają macki Octopus Deploy?
Dzięki Octopus Deploy dasz możliwość instalowania swojej aplikacji osobom nietechnicznym. Platforma ta pozwala na wydawanie nowych wersji aplikacji .NET-owych za pomocą kilku kliknięć. Jej przyjazny interfejs skrywa szerokie możliwości konfigurowania procesu instalacji.
Na prezentacji opowiem o tym, jakie są najważniejsze możliwości Octopus Deploy. Przedstawię jego mocne strony oraz zaznaczę, gdzie można doszukać się wad tego narzędzia. Zaprezentuję również sposób zintegrowania Octopus Deploy z serwerami continuous integration na przykładzie TeamCity.”

Event organizers
  • TGD.NET

    Kim jesteśmy? Toruńska Grupa Deweloperów .NET (TGD.NET) jest inicjatywą zrzeszającą pasjonatów technologii oferowanych przez firmę Microsoft. Organizujemy konferencje, warsztaty oraz regularne spotkania, na których masz okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i podyskutować z innymi specjalistami z kraju i zagranicy!

    Recent Events
    More

Are you organizing TGD.NET #73: Git Flow i Octopus Deploy?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews