Teza: Estymowanie to strata czasu / debata oksfordzka

Oct 17, 2016 · Łódź, Poland

Formuła: debata oksfordzka (jako narzędzie wymiany doświadczeń)

Teza: Estymowanie to strata czasu

Prowadzenie: Radek Lont
Podsumowanie: Tomasz Szer

Zasady/Przebieg:
Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 grupy:
– Propozycję (broniący tezy)
– Opozycję (argumentujących przeciw tezie)
Będziemy dyskutowali w trzech turach, podczas których każda ze stron dostanie 7 min na wypowiedź. Każdą turę rozpoczyna mówca z Propozycji, co oznacza że to ten zespół nadaje ton dyskusji, za to do Opozycji będzie należał głos końcowy. Zespoły dostaną dodatkowy czas przed każdą serią wypowiedzi na przygotowanie kolejnych argumentów i wybranie mówców.

W trakcie wypowiedzi członkowie strony przeciwnej mogą sygnalizować chęć wtrącenia i zostać dopuszczeni do głosu przez aktualnego mówcę. Wtrąceniem może być dodatkowe pytanie, czy informacja, lecz musi zawrzeć się w dwóch zdaniach. W trakcie wypowiedzi mówca jest zobowiązany przyjąć co najmniej dwa wtrącenia, za to ostatnie 30 sekund wystąpienia jest już “czasem chronionym”.

Debatę zakończymy indywidualnym głosowaniem na poparciem dla zadanej tezy.

Dlaczego warto?
Celem debat oksfordzkich jest wymiana poglądów przy jednoczesnym ćwiczeniu argumentacji. W proponowanej wersji warsztatowej zależy nam na intensywnej wymianie doświadczeń, które pojawią się w wypowiedziach debatujących. Rezultatem końcowym jest poznanie zestawu poglądów popartych praktyką, które uczestnicy “zabierają z sobą” jako przykłady realizacji samoorganizacji.

Event organizers

Are you organizing Teza: Estymowanie to strata czasu / debata oksfordzka?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews