TEDxKrakówCinema - lipiec

Jul 1, 2014 · Kraków, Poland

ENGLISH VERSION BELOW

Podróże zagraniczne, kursy online dostępne o każdej porze dnia i nocy, z których możemy się uczyć czego dusza zapragnie, praca zdalna z dowolnego miejsca na Ziemi... Niektórzy z nas uważają to wszystko za oczywistość. Ale jeśli świat daje nam dzisiaj tak wiele możliwości, to dlaczego zwykle nie robimy tego, co naprawdę chcemy robić? Lub też, dlaczego ci, którzy podążają za swoimi marzeniami są tak nieliczni?

Jakie są nasze ograniczenia? Skąd się biorą? W jaki sposób możemy je pokonać? A może jest na nie wiele różnych sposobów? Co by się stało, gdyby każdy z nas robił to, o czym marzy? W jaki sposób mogłoby to nas zmienić jako społeczność?

Nadchodzące wydanie TEDxKrakówCinema będzie zachęcać do szczerej odpowiedzi na te pytania. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Żarnowska, której teksty pojawiają się na blogu TEDxKraków. Agnieszka wybrała dla Was kilka TED Talków, szukając takich prelegentów, którzy wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

TEDxKrakówCinema odbędzie się we wtorek 1 lipca w kawiarni Pauza In Garden przy ulicy Rajskiej 12 w Krakowie (w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki).

Uwaga! To będzie pierwszy raz, kiedy wydarzenie odbędzie się w nowym miejscu, więc wyłączcie automatycznego pilota i nie szukajcie nas na Floriańskiej jak dotychczas! (żeby nie być gołosłownym - zmiana lokalizacji to ostatnie ograniczenie, jakie musieliśmy pokonać :).

Spotykamy się o 18:30 i zaczynamy od przełamania pierwszych lodów. O 19.00 rozpoczynamy projekcję, która wraz z dyskusją potrwa do 20:30. Później zapraszamy na część nieoficjalną, czyli rozmowy i pokonywanie granic przy piwie albo koktajlu truskawkowym, co kto lubi.

Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona, więc przyjdźcie wcześniej, aby zająć najlepsze miejsca.

Filmy będą wyświetlane po angielsku z polskimi napisami. Dyskusja będzie prowadzona po polsku i po angielsku. Jeśli nie radzisz sobie z którymś z tych języków, spokojna głowa! Nie możemy co prawda zagwarantować, że zrozumiesz wszystko w 100 proc. (nie będzie tłumaczenia symultanicznego), ale zrobimy co w naszej mocy, aby Ci pomóc.

Do zobaczenia we wtorek 1 lipca o 18:30 w Pauza In Garden przy Rajskiej 12!

ENGLISH VERSION STARTS HERE

Travelling abroad, learning anything you want from online courses at anytime, working from anywhere... This is what some of us already take for granted. But if the world is a place with no boundaries any more, why don't we do what we really want to? Or at least, why are those who follow their dreams so rare?

What are our limits? Where do they come from? Is there a way to overcome them? Or maybe are there many different ways? And if everyone did what they really deamed of, how would it change us as a community?

The upcoming TEDxKrakówCinema will encourage you to answer these questions honestly. The meeting will be hosted by Agnieszka Żarnowska, a writer in the TEDxKraków team, who has prepared a few TED Talks by speakers who believe nothing is impossible.

TEDxKrakówCinema will take place on Tuesday 1 July at Pauza In Garden at ul. Rajska 12 (in the Małopolski Ogród Sztuki building).

Plase note it's the first time when the event will be held in a new place and make sure you don't go "automatically" to look for us at Floriańska Street! (just the latest limit we had to cross :).

We'll be meeting at 6.30 pm for icebreakers and TEDxKrakówCinema will start at 7 pm and finish at 8.30 pm. The discussion will continue over drinks from 8.30 pm. Come and join us!

Entry is free but space is limited, so be early to secure a seat.

The TED talks will be in English with Polish subtitles. The discussion will be held in Polish and English. If you have a problem with one language or another, no worries! Even if we can't guarantee you'll understand 100% (as we don't have simultaneous interpretation), we'll do our best to help you.

See you on Tuesday 1 July at 6.30 pm at Pauza In Garden at ul. Rajska 12!

Event organizers
  • TEDxKrakow

    TEDxKraków to grupa wolontariuszy działających by szerzyć idee warte propagowania. Wierzymy, że myśleć innowacyjnie to myśleć szeroko i wychodzić poza swoją strefę komfortu, krytycznie podchodząc do rzeczywistości. Łączymy ludzi z różnych środowisk, którzy chcą wspólnie działać dla lepszego Krakowa i wzajemnie się inspirować. Służą temu spotkania i wydarzenia, które organizujemy już od 2010 roku.

    Recent Events
    More

Are you organizing TEDxKrakówCinema - lipiec?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews