TechTalk: Wikipedia analysis with spark Poznań

Apr 19, 2016 · Poznań, Poland

Podczas kolejnej edycji TechTalk with Capgemini będzie można wysłuchać wykładu Wikipedia analysis with spark oraz zapoznać się z niektórymi projektami prowadzonymi przez naszą firmę.

➡TechTalk: Wikipedia analysis with spark⬅

Wikipedia to w dzisiejszych czasach jedno z najważniejszych źródeł wiedzy. Codziennie około 14mln użytkowników korzysta z tego narzędzia, a liczba artykułów w języku angielskim osiągnie w najbliższym czasie 5 milionów. Wikipedia staje się tym samym wspaniałym źródłem do analizy ruchu sieciowego. Czy uda nam się rozpoznać typowe wzorce zachowań użytkowników? Czy dowiemy się, które artykuły warto współtworzyć, aby zostać rozpoznawalnym redaktorem Wikipedii?
Specjaliści Capgemini codziennie zmagają się z analizą dużych zbiorów danych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak przy pomocy narzędzi Big Data (Amazon S3, Apache Spark, Apache Zeppelin) można w szybki sposób przeprowadzić analizę eksploracyjną logów Wikipedii, zapraszamy. Będziemy programować, bawić się danymi, tworzyć raporty. Będzie ciekawie, miejscami bardzo technicznie, ale przede wszystkim praktycznie.

Event organizers
  • Capgemini Polska

    Capgemini jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi w zakresie: konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu. Sukces naszej działalności tkwi w partnerskim podejściu zarówno do klientów, jak i do pracowników. Jesteśmy harmonijnym zespołem ponad 180 tys. specjalistów w 40 krajach. W Polsce zatrudniamy ponad 6 tys. osób.

    Recent Events
    More

Are you organizing TechTalk: Wikipedia analysis with spark Poznań?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews