×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #4

May 17, 2018 · Wrocław, Poland

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp we Wrocławiu!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Wdrożenie RODO w firmie informatycznej" - Anna Materla

W trakcie prezentacji zostaną przedstawione najważniejsze zmiany dla przedsiębiorców, które wprowadza Rozporządzenie ogólne o ochronie danych osobowych (RODO) oraz praktyczne uwagi, na co zwrócić uwagę w zakresie danych osobowych prowadząc firmę w branży informatycznej. W szczególności zostaną omówione:
· prawa osób, których dane dotyczą,
· dokumentacja, którą musi wdrożyć przedsiębiorca,
· jakie są podstawy przetwarzania danych osobowych,
· kiedy dochodzi do powierzenia przetwarzania danych i jakie kroki należy w takim wypadku podjąć,
· przetwarzanie danych osobowych w chmurze,
· w jakich sytuacjach należy spełnić obowiązki informacyjne,
· jak powinna wyglądać prawidłowo sformułowana zgoda na przetwarzanie danych osobowych i kiedy jest wymagana.

Anna Materla – radca prawny w Kancelarii Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp. k., absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów licencjackich na kierunku „Informatyka i ekonometria” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W zakresie ochrony danych osobowych zajmuje się przede wszystkim doradztwem dla przedsiębiorców, w tym w szczególności z branży e-commerce.

19:45 Prelekcja #2: "O OpenStacku z punktu widzenia dewelopera i operatora" - Paweł Suder

Czeka Was krótka opowieść o tym jak, kiedy i dlaczego Paweł zaczął się interesować cloudem oraz jego przygodę z OpenStackiem z punktu widzenia dostawcy rozwiązań Public Cloud. W prezentacji zostanie opisana skala rozwiązania i używane narzędzia, poszukiwanie nowych rozwiązań, utrzymywanie działania produktu i jego aktualizacja. Paweł pokaże Wam jak wygląda wdrożenie i utrzymanie OpenStacka w OVH oraz jego użycie z punktu widzenia klienta.

Paweł od kilku lat zajmuje się komputerami i tym, co na nich działa. W wolnych chwilach, po pracy, wybiera się na moto, w góry.

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Cloudflare, DataArt (https://www.dataart.com.pl/), MDDV (http://www.mddv.pl/).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Event organizers
  • SysOps / DevOps Polska

    SysOps / DevOps Polska to grupa specjalistów IT chętnych do wymiany wiedzy. https://www.facebook.com/groups/sysopspolska/ Tematyka: Linux, Continuous Delivery, Programming Languages, Network Security, New Technology, Software Development, Open Source, System Administration, Virtualization itd.

    Recent Events
    More

Are you organizing SysOps/DevOps Wrocław MeetUp #4?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews