×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #31

May 10, 2018 · Warszawa, Poland

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na trzydziesty pierwszy MeetUp w Warszawie!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1: "Jak przestałem się martwić i wyniosłem chmurę na kompa pod biurkiem" - Robert Konik

Chmura jest modna i nowoczesna, to fakt. Ale czy na pewno jest rozwiązaniem dla wszystkich? Jak w przypadku wielu podobnych dylematów IT, odpowiedź brzmi: to zależy. Sprawdzimy jak może nam w tym pomóc zestaw małego DevOpsa.

Robert Konik to Architekt/Admin/DevOps/SysOps/Psuja/Mądrala/Swiss Army Man, pracujący w YND Consult GmbH. Pierwsze spojrzenie - wygląda jakby urwał się z lekcji w gimnazjum. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem rozwiązań IT. Ma na swoim koncie wiele zakończonych sukcesem projektów dla największych graczy na rynku e-commerce, media, IoT i FinTech.

19:45 Prelekcja #2: "Let’s build! Budowanie bezserwerowej aplikacji opartej o sztuczną inteligencję oraz aplikacji globalnej w oparciu o chmurę obliczeniową AWS" - Tomasz Stachlewski

W świecie serverless, godzina wystarczy, aby zbudować nie jedną, ale nawet dwie aplikacji typu Serverless - podczas tej sesji Tomek postara się to udowodnić. W pierwszej części zbuduje aplikację, która zgodnie z obecnym trendem, będzie wykorzystywała sztuczną inteligencję (w tym takie usługi jak: text-to-speech, image recognition, language detection), z którą na końcu sami porozmawiamy i która zrozumie co my do niej mówimy. W drugiej części prelekcji zostanie zbudowana aplikacja globalna, oparta o serwerownie zlokalizowane na dwóch różnych kontynentach, która naśladując Netflixa, będzie w stanie replikować swoje dane pomiędzy kontynentami i będzie odporna na ich niedostępność.

Tomek to starszy Architekt Systemów Chmurowych w Amazon Web Services. Na co dzień doradza Klientom w tworzeniu architektur systemów, które mają zostać zmigrowane lub utworzone w chmurze AWS i w pełni wykorzystywać możliwości jakie niesie ze sobą chmura. Doradza wielu wiodącym firmom (począwszy od startupów, po korporacje) z różnych branż tj. IT, telekomunikacja, finanse i inne.

21:00 Pizza i networking

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy: OVH ( https://www.ovh.pl/ ), Aviva, Cloudflare, MDDV ( http://www.mddv.pl/ ), Omnilogy ( http://omnilogy.pl/ ) i Veeam ( https://www.veeam.com/pl ). Patronem Medialnym jest Radio Kampus ( http://radiokampus.fm/ ).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć na naszym kanale w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska i na naszym fanpage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Event organizers
  • SysOps / DevOps Polska

    SysOps / DevOps Polska to grupa specjalistów IT chętnych do wymiany wiedzy. https://www.facebook.com/groups/sysopspolska/ Tematyka: Linux, Continuous Delivery, Programming Languages, Network Security, New Technology, Software Development, Open Source, System Administration, Virtualization itd.

    Recent Events
    More

Are you organizing SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #31?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews