SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #38

Aug 19, 2021 · Warsaw, Poland

🔥 Zapraszamy na SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #38 🔥
📅[masked] godz. 17:00
💬 Sesja Q&A po każdej prelekcji

Harmonogram:
👨‍🏫 17:00 Prelekcja #1: “Datadog - Modern Cloud Monitoring as a Service” - Grzegorz Bołtuć i Radosław Zduński
👨‍🏫 18:00 OPEN MIKE
👨‍🏫 18:05 Prelekcja #2: “Droga do NoOps, na przykładzie...” - Jan Kacik

Transmisję oglądajcie na:
➡️ YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska/
➡️ Fanpage’u SysOps/DevOps:https://www.facebook.com/sysopspolska/
➡️ Stronie: https://meetup.sysopspolska.pl/

📌Nagrania z poprzednich MeetUpów znajdziecie na YouTubie: http://www.youtube.com/c/SysOpsDevOpsPolska/

Sponsorzy:
✅ MDDV http://www.mddv.pl/
✅ Red Hat https://redhat.com/
✅ Virtus Lab https://virtuslab.com/
✅ IHS Markit https://ihsmarkit.com/
✅ Relativity https://www.relativity.com/
✅ TIDIO https://www.tidio.com/
✅ PKO BP https://www.pkobp.pl/grupa-pko-banku-polskiego/kariera/
✅ 10 Clouds https://10clouds.com/careers/
✅ Acronis https://acronis.com/
✅ Symphony Solutions https://www.symphony-solutions.eu/
_________________________________________________________________________

“Datadog - Modern Cloud Monitoring as a Service” - Grzegorz Bołtuć i Radosław Zduński

DataDog jest nowoczesną platformą do monitorowania sieci, infrastruktury, aplikacji, konteneryzacji oraz notyfikacji na wielu poziomach. Jest ona podzielona na 9 modułów, a co ciekawe, przy wykorzystaniu rozwiązań SaaSowych, każdy z nich możemy stosować osobno. Dzięki DD otrzymujemy także system monitorowania All in One. Podczas prezentacji dowiecie się, jak wykorzystać to narzędzie w różnych infrastrukturach oraz na czym skupić swoją uwagę, chcąc pomóc klientowi w szybkiej i skutecznej pracy.

Grzegorz Bołtuć - doświadczony DevOps skupiony na branży finansowej i start-upach. Doskonale odnajduje się w strukturach AWS, GCP, K8s, Docker, Ansible, Helm, Terraform i ELK. Mocno promuje rozwijanie kultury devops z wykorzystaniem DataDog. Swoje umiejętności potwierdził certyfikatami RedHat, GCP i Kubernetes.

Radosław Zduński - obecnie Cloud DevOps. 10-letnie doświadczenie zdobywał w branży farmaceutycznej, finansowej, pocztowej i telekomunikacyjnej w międzynarodowych korporacjach. Specjalizuje się w usługach GCP, takich jak GKE, GCE, GCS, ale ma również szerokie doświadczenie w architekturze opartej na AWS. Dodatkowym spektrum zainteresowań Radka jest GitOps w Ansible i Terraform. Jest specjalistą w dziedzinie technologii informatycznych z tytułem magistra. Koncentruje się na sieciach systemów komputerowych i telekomunikacyjnych. Posiada certyfikację w GCP i RHEL.

_________________________________________________________________________

“Droga do NoOps, na przykładzie...” - Jan Kacik

Na wstępie będzie krótko o tym, co to NoOps, jak to się ma do DevOpsowania i czy jest w tym jakiś sens. Potem Janek Kacik, przytaczając doświadczenia swojego teamu, powie, jak wygląda obecna droga jednego z jego klientów w tym kierunku. Dowiecie się, co było zrobione dobrze oraz dużo o tym, co nie zadziałało. Na koniec poznacie wnioski zespołu Janka i zmiany, jakie nastąpiły w infrastrukturze, aby ułatwić pracę zespołu.

Jan Kacik – od paru miesięcy tworzy filmiki na YouTube na kanale Mały Kat, w IT pracuje od ponad ośmiu lat. Nie lubi się nudzić, dlatego często pracuje nad projektami na boku, przez co, mimo względnie krótkiego stażu pracy, miał już przyjemność pracować w ponad kilkunastu projektach dla międzynarodowych firm. Fan chmury i automatyzacji, który wierzy że DrinkOps w małych ilościach nikomu nie szkodzi.

Event organizers
  • SysOps / DevOps Polska

    SysOps / DevOps Polska to grupa specjalistów IT chętnych do wymiany wiedzy. https://www.facebook.com/groups/sysopspolska/ Tematyka: Linux, Continuous Delivery, Programming Languages, Network Security, New Technology, Software Development, Open Source, System Administration, Virtualization itd.

    Recent Events
    More

Are you organizing SysOps/DevOps Polska MeetUp Online #38?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events