×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #4

Jun 14, 2018 · Gdańsk, Poland

Wszystkich zainteresowanych tematyką SysOps/DevOps mamy przyjemność zaprosić na czwarty MeetUp w Gdańsku!

Agenda:

18:00 Networking

18:30 Prelekcja #1:"Sieć biurowa - o bezpieczeństwie słów kilka" - Maciej Szymczak

W trakcie prezentacji Maciej podzieli się swoimi doświadczeniami z wdrożenia 802.1x w sieci obsługującej kilkuset użytkowników. Poznacie plusy i minusy systemu. Maciek pokaże Wam przed czym to chroni faktycznie, a przed czym tylko pozornie. Dowiecie się, jak i czy warto robić segmentację sieci, a także, czy warto zamęczać użytkowników dodatkowym uwierzytelnianiem zamiast dać im po prostu swobodny dostęp do gniazdka w ścianie.

Maciej przez wiele lat pracował jako SysAdmin i w tej dziedzinie zdobywał doświadczenie. Aktualnie pracuje jako IT Security Consultant w Securitum i zajmuje się pentestami.

19:45 Prelekcja #2: "Doveadm director – Dovecota administracja ciąg dalszy, czyli jak robić by było dobrze" - Natan Maciej Milaszewski

Prezentacja to prosty sposób jak postawić rozproszone środowisko dovecotowe na paru nodach i zarządzać tym za pomocą doveadm np. rozkładając ruch z możliwością przepinania w locie użytkowników dając tym samym elastyczność, wygodę pracy i odporność na awarie. Poruszone zostaną też tematy HA oraz AHA i czego unikać.

Natan zajmuje się systemami Linux i Unix like od 1995 roku. Obecnie pracuje jako starszy admin w jednym z DC w Trójmieście. Jest żonaty i dzieciaty. Hobbystycznie zajmuje sie "gwiazdorzeniem scenicznym" :)

21:00 Networking i pizza!

Spotkanie sponsorowane jest przez firmy OVH (www.ovh.pl), Cloudflare, Kainos (www.kainos.pl) i MDDV (www.mddv.pl).

Nagrania z poprzednich MeetUpów, a niebawem i z tego, możecie znaleźć w serwisie YouTube i na naszym FanPage'u: https://www.facebook.com/sysopspolska/

Event organizers
  • SysOps / DevOps Polska

    SysOps / DevOps Polska to grupa specjalistów IT chętnych do wymiany wiedzy. https://www.facebook.com/groups/sysopspolska/ Tematyka: Linux, Continuous Delivery, Programming Languages, Network Security, New Technology, Software Development, Open Source, System Administration, Virtualization itd.

    Recent Events
    More

Are you organizing SysOps/DevOps Gdańsk MeetUp #4?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews