SQL Server Academy - Optimalizace, ladění a monitorování T-SQL dotazů – 3. část

Jun 23, 2017 · Praha 4, Czechia

Červen je ve znamení SQL Server Academy, kde máte jedinečnou možnost načerpat know-how od nejznámějšího českého speakera v oblasti SQL Serveru - Davida Hlaváčka.

David se po letech působení jako lektor v počítačové škole Gopas rozhodl vrhnout na plný úvazek zpět do každodenního boje s produkčními instancemi SQL Serveru a přijal roli databázového specialisty v největším českém e-shopu Alza.cz. Své léta pilované a mnohými spokojenými účastníky prověřené kurzy se ale rozhodl nezahodit do kouta a místo toho teď nabízí to nejlepší z nich Vám všem – a to zcela bezplatně!

Neváhejte proto a přijďte navštívit vydatný plnotučný workshop na téma Optimalizace, ladění a monitorování T-SQL dotazů.

Třetí a závěrečná přednáška ze série ladění T-SQL dotazů bude věnována tématu exekučních plánů. Jaký je rozdíl mezi query plánem a exekučním plánem, jak plán získat, jak ho číst a jak informace interpretovat? Vysvětlíme si funkce těch nejběžnějších operátorů, na které v plánech narazíte, čímž zároveň ozřejmíme i způsob toho, jak lze v plánech hledat zdroje výkonnostních problémů.  

Osnova

Exekuční plán

• Co je to exekuční plán a jak ho získat?

• Query plan, Execution context

• Čtení a analýza exekučního plánu

• Iterátory plánu a vysvětlení funkce těch, na které běžně narazíte

• Základy procesu Cardinality Estimation

• Jak SQL Server plány ukládá a opětovně používá

• Parameter a variable sniffing

• Hinty

Kurz je sice rozdělen do tří samostatných částí (3 po sobě jdoucí pátky). Protože ale na sebe jednotlivé části navazují, vřele doporučujeme zarezervovat si všechny tři termíny.

Level:[masked]

Jazyk: čeština

Event organizers
  • Czech PASS

    Welcome to Czech PASS! We are local user group of SQL Server professionals and enthusiasts. We continuously build a community that forms a free platform for sharing of know-how from all areas attached to Microsoft Data Platform - SQL Server. We are the first community of its kind in the Czech Republic. Anybody who is interested in its administering, maintenance, troubleshooting, consulting or who is developing  solutions, applications, business intelligence topping or is just SQL Server student or enthusia

    Recent Events
    More

Are you organizing SQL Server Academy - Optimalizace, ladění a monitorování T-SQL dotazů – 3. část?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews