×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

ScalaWAW #13 - Sync & FS2

Feb 19, 2019 · Warszawa, Poland

Cześć! Zapraszamy na ScalaWAW #13 w klasycznej formule wykładów. Spotkanie odbędzie się w biurze Adform, speakerzy będą z Adformu, pizza i piwo podczas spotkania będzie sponsorowane przez Adform, więc zapewne nie jest zadziwiające to, że sponsorem spotkania #13 jest właśnie Adform!

Przewidujemy nagrania oraz live stream, ale nie zwalnia to nikogo z obecności na miejscu!

Plan:

1. Strumieniować czy nie strumieniować? Odpowiedź to FS2

Strumienie są często niedoceniane i pomijane jako potencjalne rozwiązania. W wielu przypadkach tworzy o wiele bardziej skomplikowane rozwiązania niż ich odpowiedniki strumieniowe. Dlaczego?

Ciężko odpowiedzieć, ale w tej prezentacji opowiem historie w jaki sposób my rozpoczęliśmy prace z FS2, bez poświeceń w postaci braku „czystości" i czytelności kodu.

Łukasz Byczyński (https://twitter.com/lukaszbyczynski)

Swoją przygodę z programowanie od 8 bitowego komputera – C64. To była długa droga dla mnie od kodu maszynowego do czysto funkcyjnych konstrukcji. Obecnie, pasjonuje się tworzeniem architektury oprogramowania „wolnej od skutków ubocznych" w rozsądnych ramach kosztowych.
Na co dzień, jestem częścią zespołu odpowiedzialnego za budowanie platformy do rozwoju algorymów uczenia maszynoiwego w Adform.

2. Sync uznany nieetycznym

Scala na przestrzeni kilku ostatnich lat przechylała co raz mocniej w stronę czystego programowania funkcyjnego. Większość pomysłów i technik zaczerpnięto z języka Haskell. Niektóre z nich już teraz uznane są za przestarzał, inne zostały dostosowane do możliwości Scali a jeszcze inne nowe zmierzają w naszym kierunku i niechybnie objawią się w trakcie konferencji w 2019 roku. Spróbujmy zrobić małą retrospekcję, gdzie to wszystko nas zaprowadziło i porównamy z tym co dzieje się w „real-world” Haskellu. Zobaczymy, czy jesteśmy chociaż troszkę bliżej do wyzwolenia z paradygmatu Von Neumanna. Na końcu spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy jesteśmy cokolwiek lepsi niż nasi koledzy, którzy programują w imperatywnym stylu.

Tomasz Kogut

Tech Lead w dziale R&D Adform.
Na co dzień zajęty z zespołem, w którym pracuje budową najlepszej platformy do pisania i wdrażania algorytmów uczenia maszynowego.

3. Idziemy do Chmielarni Marszałkowska (http://chmielarnia.pl/marszalkowska/) kontynuować networking.

Do zobaczenia!

Event organizers
  • ScalaWAW

    Let's meet in a small group of hackers to hack something we're passionate about. We facilitate space, WiFi and set a common theme – you bring your ideas. This group is an experiment on meetups in Warsaw: we want to have create more opportunities to hack together. Please also check out the Warsaw Scala Enthusiasts group. We meet on Slack: https://scala-poland-slackin.herokuapp.com/

    Recent Events
    More

Are you organizing ScalaWAW #13 - Sync & FS2?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events