Rzemieślnicza sobota #2 | Łamiemy lody

Jun 10, 2017 · Warsaw, Poland

Rzemieślnicza sobota #2 | Łamiemy lody

Pełne napięcia milczenie na początku? Ziewanie i przysypianie w połowie? Buzująca energia, gdy potrzebny spokojny namysł? Każdy prowadzący warsztaty i spotkania dobrze zna te sytuacje.

Jak zapanować nad energią grupy? Jak dobrze nią kierować i kanalizować? Jaka jest dynamika pracy grupy i jak uczą się i pracują dorośli? Co to znaczy trudna grupa i jak się jej nie bać? Jak zadbać o wzajemne zaufanie i stworzyć warunki owocnej współpracy?

Na tym warsztacie skupimy się na różnego rodzaju ćwiczeniach i sposobach świadomego wpływania na energię grupy warsztatowej. Poznamy skuteczne metody (i konkretne ćwiczenia) na “przełamanie lodów” oraz podtrzymanie energii w trakcie zajęć. Przedstawimy zestaw “bestsellerów”, będzie też czas na wymianę własnych sposobów. I oczywiście będzie też praktyka! Duuużo praktyki :)
Warsztat przeznaczony jest dla każdego, kto ma lub chce mieć doświadczenia pracy z grupą - moderatorów, trenerów, prowadzących zajęcia.
Jeśli dopiero zaczynasz - świetnie, będziesz mieć szansę zdobyć sporo praktycznej wiedzy. Jeśli masz już doświadczenie - super, będzie okazja, by powymieniać się swoim receptami z innymi.

~~~ WARSZTAT POPROWADZI ~~~
Katarzyna Górkiewicz – trenerka i autorka materiałów edukacyjnych. Od dziesięciu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami kultury, angażując się w projekty edukacyjne. Była związana z Centrum Nauki Kopernik i międzynarodowym programem Klubów Młodego Odkrywcy. Od kilku lat w Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Szkoła z Klasą pracuje z nauczycielami i animatorami kultury. Realizuje projekty z pogranicza edukacji i nauk przyrodniczych oraz specjalizuje się w tematyce środowisk uczenia (się).
Interesuje się nowymi metodami nauczania, prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W pracy korzysta z elementów pracy metodą odkrywania naukowego (inquiry-based learning) i metody design-thinking (projektowania myślenia). Opracowuje kursy i programy szkoleń, jest autorką kilku publikacji dla nauczycieli i różnych materiałów edukacyjnych.
Wierzy w moc współpracy i dialogu. Dlatego działa w Koalicji Otwartej Edukacji, jest członkinią Rady Programowej Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej oraz prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji m. st. Warszawy a także zarządu własnej wspólnoty mieszkaniowej.

Udział w warsztatach jest płatny: 50 zł.
Termin: 10 czerwca 2017; czas trwania: 5 godzin
Wymagana jest REJESTRACJA: goo.gl/5QRLBU.
Zgłoszenia zbieramy do 7 czerwca 2017 r.
Po tym terminie prześlemy potwierdzenia udziału wraz z szczegółami dotyczącymi płatności.

~~~~ PYTANIA? ~~~
Napisz na adres: mgawin@marzycieleirzemieslnicy.pl

~~~ RZEMIEŚLNICZE SOBOTY ~~~
Marzyciele i Rzemieślnicy to miejsce w którym wspieramy praktyczne pomysły i przedsięwzięcia odnoszące się do realnych wyzwań. Bo prawdziwą kreatywność mierzy się nie ilością wygenerowanych pomysłów, ale liczbą wprowadzonych rozwiązań. A do tego potrzebne są umiejętności, wiedza i wytrwała, cierpliwa robota. Po prostu – rzemiosło.

„Rzemieślnicze soboty” to cykl warsztatów z praktykami i specjalistami w danej dziedzinie. Skupiamy się na praktyce, poradach i usprawnieniu warsztatu pracy. Spotkania skierowane są do wszystkich, którzy chcą podnieść kompetencje w konkretnych, zawodowych obszarach.

Event organizers
  • Marzyciele i Rzemieślnicy

    “Marzyciele i Rzemieślnicy. Dom Innowacji Społecznych”, znajdujący się na III piętrze Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy, przy ul. Brackiej 25 w Warszawie, to miejsce, które ma wspierać rozwój miasta, jego mieszkańców, inicjować mądre zmiany i poprawiać jakość życia. Tworzymy je z myślą o kreatywnych, nieszablonowych osobach, którym bliskie się zagadnienia jakości życia w mieście, dbania o jego przestrzeń, a także realizacji różnych polityk publicznych.

    Recent Events
    More

Are you organizing Rzemieślnicza sobota #2 | Łamiemy lody?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews