Quality Meetup #8

May 12, 2016 · Gliwice, Poland

Przed nami już ósmy Quality Meetup!

UWAGA: startujemy o 18:30, pół godziny później niż zwykle.

Gośćmi najbliższego spotkania będą Michał Stryjak (PiLabSA) oraz Michał Sajdak (Securitum.pl).

O czym posłuchamy tym razem?

„Poznaj Context­-Driven Testing – prezentacja przygotowana przez Michała Stryjaka, QA Managera w PiLab SA.

Przez wiele lat ludzie starali się wskazać niezawodne podejście do testowania. Nasz Gość uczestniczył w wielu dyskusjach dotyczących wyższości jednej metody nad drugą, które zwykle sprowadzały się do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy jakaś konkretna praktyka zmieni świat testów na zawsze.

Już wiele lat temu Cem Kaner zauważył, że najlepsze praktyki głoszone przez jego kolegów wykładowców nie zawsze sprawdzają się dobrze w rzeczywistości. Często obserwował jak procesy i narzędzia stosowane z powodzeniem, np. w startupach, nie sprawdzają się w bankach lub branży medycznej (i vice versa). Z biegiem lat Cem doszedł do wniosku, że coraz więcej osób ma podobne spostrzeżenia dotyczące najlepszych praktyk. Ludzie podzielający jego poglądy (najbardziej znani to James Bach i Bret Pettichord) twierdzą, że aby móc testować dobrze, najpierw trzeba uwzględnić i przeanalizować kontekst. Ich idee znalazły odwzorowanie w siedmiu zasadach, które dzisiaj stanowią podstawę podejścia Context­-Driven Testing (CDT).

Na spotkaniu Michał opowie nam o podstawach CDT oraz podzieli się pomysłami, jak można wdrażać wspomniane siedem zasad w życie.

O Michale:

Swoją przygodę z testowaniem rozpoczął w roku 2007. Obecnie zajmuje się zarządzaniem jakością w innowacyjnym produkcie, który pomaga zidentyfikować ukryte relacje między elementami w ogromnych zbiorach danych. Ta opatentowana technologia ma ogromną ilość zastosowań i cieszy się, obecnie, największym zainteresowaniem w obszarach Fraud Detection oraz Anti­Money Laundering.

Dotychczas Michał odpowiedzialny był za jakość złożonych, międzynarodowych projektów w firmach takich jak: Siemens, Volvo czy Objectivity. Wieloletnie doświadczenie jako Scrum Master w wielokulturowych zespołach nauczyło go, że do uzyskania doskonałej jakości istotne są nie tylko testy, ale też dobrze zorganizowany zespół i efektywna komunikacja. Zdobytą wiedzą dzieli się jako prelegent na międzynarodowych  konferencjach tematycznych (EuroSTAR, STPCon). W PiLab, pełniąc funkcję QA Managera, Michał buduje zespół w oparciu o filozofię Context-­Driven Testing.

„Testy bezpieczeństwa – teoria a praktyka” – prezentacja przygotowana przez Michała Sajdaka, IT Security Consultant w Securitum.pl.

W trakcie prelekcji zaprezentowane zostaną wskazane problemy, z którymi często borykają się osoby realizujące testy bezpieczeństwa oraz firmy zlecające tego typu działania. Dzięki prezentacji otrzymamy praktyczne wskazówki umożliwiające zwiększenie efektywności testów oraz sprawne przeprowadzenie całości takiego procesu. Prezentacja powstała na bazie wieloletniego doświadczenia, które Michał zdobył podczas realizacji testów bezpieczeństwa.

O Michale:

Założyciel serwisu Sekurak.pl oraz konsultant ds. bezpieczeństwa IT w Securitum. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zagadnieniach związanych z technicznym bezpieczeństwem IT. Realizuje testy bezpieczeństwa. Prowadzi szkolenia. Posiadacz certyfikatów: CISSP, CEH, CTT+.

Wstęp wolny, ZAPRASZAMY!

Odwiedź również naszą stronę oraz dołącz do wydarzenia na Facebooku

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #8?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews