Quality Meetup #7

Feb 11, 2016 · Gliwice, Poland

Zapraszamy na siódmy Quality Meetup!

Naszymi gośćmi będą Radek Smilgin (testerzy.pl) oraz Łukasz Rosłonek (Grupa Allegro).

Przed nami:

Prezentacja pt. „Jak powstał ŚKUP – historia projektu” – prowadzi Radek Smilgin (Tester Oprogramowania, testerzy.pl)

Śląska Karta Usług Publicznych (ŚKUP) to bardzo ważny projekt dla aglomeracji śląskiej. Składa się na niego wiele elementów i komponentów, ale jednym z ważniejszych jest oprogramowanie. Nie jest to jednak typowy projekt, znany pracownikom firm informatycznych, startupów i korporacji. Tu zamawiającym jest instytucja publiczna, wykonawcą największa firma informatyczna w Polsce, a pomiędzy nimi staje konsultant odpowiedzialny za to, aby produkt uzyskał możliwie najlepszą jakość. Prezentacja przedstawia perspektywę tegoż właśnie konsultanta i bazuje na ogólnie znanych faktach projektowych, dostępnej dokumentacji i specyfikacji projektu. Radek poprowadzi nas od kwestii przetargu i umowy, przez tworzenie aż po odbiór oprogramowania.

Tester oprogramowania i konsultant jakości z ponad 10-letnią praktyką. Twórca takich projektów i przedsięwzięć jak testerzy.pl i TestingCup. Trener praktycznych szkoleń z testowania oprogramowania i zapewnienia jakości aplikacji. Akredytowany trener ISTQB Poziomu Podstawowego i Zaawansowanego.

Niezależny konsultant i coach zespołów testowych w obszarze definiowania i redefiniowania procesów testowania oprogramowania. Autor licznych publikacji testerskich.

Prezentacja pt. „Testy przeglądarkowe w środowisku rozproszonym” – prowadzi Łukasz Rosłonek (Senior Test Engineer, Grupa Allegro)

Automatyczne testy przeglądarkowe są niezbędnym etapem procesu wytwarzania każdej aplikacji webowej. Aby były efektywne, powinny być szybkie i wykonywane na różnych środowiskach i przeglądarkach. W czasach, gdy działy development i operations ściśle ze sobą współpracują, infrastruktura testowa powinna być skalowalna oraz dostępna jako kod.

W czasie prezentacji Łukasz przedstawi budowę rozproszonego środowiska testowego opartego o Selenium Grid i Dockera. Podczas live demo pokaże, jak budować takie środowisko za pomocą jednej komendy oraz jak skalować je w czasie rzeczywistym.

Łukasz jest inżynierem jakości oprogramowania i developerem testów automatycznych z ponad 5-letnim doświadczeniem. W swojej pracy zawodowej koncentruje się na budowaniu frameworków testowych, specjalizując się w testach mikroserwisów oraz wykorzystaniu technologii opartych na Selenium. Swoim doświadczeniem dzieli się na blogu <a>www.testdetective.com,</a> gdzie porusza techniczne aspekty testowania. Prywatnie – miłośnik gitary i brazylijskiego jiu-jitsu.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Odwiedź naszą stronę internetową

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #7?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews