Quality Meetup #16

Apr 12, 2018 · Gliwice, Poland

Zapraszamy do Gliwic na Quality Meetup #16!
Wystąpią:

--> Łukasz Pietrucha (Head of QA, TestArmy Group S.A.) z prezentacją „Pułapki automatyzacji przy użyciu BDD”,

--> Przemek Podsiadlik (Quality Assurance Engineer, Future Processing) z tematem “Scenariusze BDD != testy automatyczne”.

Wstęp wolny, zapraszamy!
------------------------------------
O wystąpieniach:

PUŁAPKI AUTOMATYZACJI PRZY UŻYCIU BDD
Oprogramowanie może być wytwarzane w oparciu o różne pomysły. Czasem napędzane jest przez powstającą dokumentację, czasem przez testy, a innym razem przez zachowanie samego systemu. Wśród software house'ów popularne stało się stosowanie BDD, ponieważ, przy budowaniu produktu, skupia się ono bardziej na potrzebach biznesowych, niż technicznych aspektach. Często stosowane jest także jako dodatkowa warstwa przy automatyzacji testów, gdyż wyniki ich wykonania są dzięki temu prezentowane w bardziej zrozumiały dla biznesu sposób. Skuteczne używanie BDD wymaga jednak dobrego przygotowania i czasu na wdrożenie tej techniki — w związku z tym istnieje duża przestrzeń do pomyłek i potknięć.
W czasie prelekcji Łukasz odpowie na pytanie czym jest BDD i jak go dobrze używać — opowie, czego nauczyły go dotychczasowe doświadczenia projektowe w tym temacie.

ŁUKASZ PIETRUCHA to doświadczony tester, konsultant, analityk i kierownik projektów. Certyfikowany ScrumMaster oraz akredytowany trener ISTQB. Popularyzator oraz pasjonat zapewnienia jakości oprogramowania oraz zwinnego podejścia do wytwarzania. Współzałożyciel oraz organizator WrotQA, etatowy prelegent polskich i zagranicznych konferencji i meetupów. Obecnie Head of QA w TestArmy Group S.A.

SCENARIUSZE BDD != TESTY AUTOMATYCZNE
W ciągu kilku lat pracy z BDD nastawienie Przemka do tego procesu ulegało zmianom — od początkowego zachwytu, poprzez zniechęcenie i podawanie w wątpliwość jego sensowności, aż do ponownego entuzjazmu. Przyczyną tego było wpadanie w kolejne pułapki i ślepe uliczki BDD, z których wiele wynikało z błędnego traktowania scenariuszy jako testów.
W czasie wykładu prelegent podzieli się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami na temat Behavior-driven development. Wyjaśni także dlaczego, według niego, podczas pisania scenariuszy BDD, nie należy myśleć o ich implementacji w formie testów. Przedstawi również kilka wskazówek dla osób borykających się z problemami zarówno pisania samych scenariuszy, jak i ich późniejszej implementacji. Będzie to także okazja do rozmowy o tym, jak tworzyć wartościowe scenariusze, aby w przyszłości implementować je w formie testów tak, by nie stały się udręką.

PRZEMEK PODSIADLIK to QA z pięcioletnim doświadczeniem, zwolennik pracy testerów blisko kodu i ścisłej współpracy z developerami. Propagator idei piramidy testów oraz automatyzowania ich na możliwie niskim poziomie. Mimo technicznego zacięcia Przemek nie stroni od pracy w charakterze BA oraz nawiązywania kontaktów z biznesem. W trakcie swojej kariery brał udział w projektach desktopowych i webowych z różnych branż: od transportu publicznego i opieki zdrowotnej, aż do sektora ubezpieczeniowego.

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #16?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews