Quality Meetup #15

Feb 8, 2018 · Katowice, Poland

• What we'll do
To już 15. Quality Meetup! Zapraszamy na wystąpienia:

--> Piotra Wittchena [Software Engineer, SAP Hybris] „Fixing a billion dollar mistake”,

--> Michała Górskiego i Mateusza Bosia [Software Engineers, Northmill AB] „Testy UI w Espresso z farmą w tle”.

Wstęp wolny, zapraszamy!
___________________________________________
O wystąpieniach:

FIXING A BILLION DOLLAR MISTAKE

Tytułowym błędem jest wprowadzony w języku AGOL w 1965r. Null Reference – rozwiązanie, które sam twórca – Tony Hoare – określił mianem „billion dolar mistake”, twierdząc, że jest zbyt proste w implementacji. Z biegiem lat powstały biblioteki pozwalające sobie radzić z tym problemem. Z czasem niektóre z tych rozwiązań zostały wykorzystane w nowo powstałych językach programowania, a także w nowszych wersjach starych języków, dając współczesnym inżynierom narzędzia do radzenia sobie z Null Reference. Podczas prezentacji Piotr przedstawi sposoby radzenia sobie z Nullem, skupiając się na platformie JVM – zarówno w pracy z nowymi projektami, jak i z tymi, które już trwają.

PIOTR WITTCHEN jest programistą Java w firmie SAP Hybris, w której zajmuje się rozwojem produktu Enterprise Commerce Platform. Posiada kilkuletnie doświadczenie związane z tworzeniem oprogramowania dla serwerów i urządzeń mobilnych. Co więcej, pracuje nad projektami open-source (http://github.com/pwittchen). Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi na autorskim blogu technicznym (http://blog.wittchen.biz.pl/) oraz na konferencjach i meetupach.

TESTY UI W ESPRESSO Z FARMĄ W TLE

Michał i Mateusz przybliżą Wam tematykę testów automatycznych na platformę Android. Prelekcja rozpocznie się od omówienia podstaw frameworka Espresso i przedstawienia, jak przy jego pomocy zbudować PageObjecty. Prelegenci zaprezentują również bardziej zaawansowane możliwości użycia Espresso m.in. na podstawie kilku przykładów z ich własnych projektów. Na koniec przejdą do zdalnego, równoległego wykonania testów, czyli uruchomienia ich w „chmurze”.

MICHAŁ GÓRSKI, Software Engineer w Northmill AB, od ponad 5 lat zawodowo zajmuje się tworzeniem oprogramowania w takich technologiach jak Java, C#, czy Kotlin. Aktualnie pracuje nad systemami bankowymi oraz aplikacjami klienckimi na platformę Android. Pisze także testy automatyczne, na których temat już kilkukrotnie prowadził warsztaty w ramach konferencji Quality Excites.

MATEUSZ BOŚ od 5 lat zajmuje się tworzeniem oprogramowania w Javie i w Kotlinie. Obecnie w szeregach Northmill AB pracuje nad aplikacją klienta bankowego oraz centralą telefoniczną opartą o Twilio i AWS. Chętnie przekazuje swoją wiedzę innym – zarówno jako trener w Software Development Academy, jak i podczas prowadzenia warsztatów w czasie wydarzeń branżowych, w tym na Quality Excites. W wolnych chwilach nurkuje i jeździ na snowboardzie.

• What to bring

• Important to know

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #15?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews