Quality Meetup #14

Dec 7, 2017 · Katowice, Poland

Zapraszamy na kolejną odsłonę Quality Meetup!

PRZED NAMI:

➡️ Tomasz Kus [Future Processing] z prezentacją "Testowanie w pętli: BDD, TDD, test first".

➡️ Agnieszka Opilska [Omnisquare] z prezentacją "Testowanie wymagań"

Wstęp wolny, zapraszamy!

____________________________________________________________

O wystąpieniu:

W wytwarzaniu wysokiej jakości oprogramowania, kluczową rolę odgrywa testowanie. Nie jest to aktywność oderwana od developmentu — nie testuje się wyłącznie po, ale również przed i w trakcie całego procesu. Stosowanie BDD lub TDD to znakomity pomysł na to, by oprogramowanie i testy były lepsze. Jednak nie jest łatwo te (w teorii dość proste) metodyki skutecznie wcielić w życie. Tomek podzieli się swoimi doświadczeniami z prób implementacji takiego podejścia w kilku projektach. Opowie o współpracy na linii developer – QA, a także o tym, dlaczego testy powinny być zawsze na początku oraz o problemach, wyzwaniach i błędach, których należy unikać.

O Tomku:

Tomek jest inżynierem oprogramowania w Future Processing. W swojej blisko siedmioletniej karierze zawodowej wykorzystywał niejedną technologię. Przeszedł przez Javę, Node.js oraz .NET, starając się zawsze tworzyć rozwiązania najwyższej jakości. Te doświadczenia utwierdziły go w przekonaniu, że nie ma wysokiej jakości oprogramowania bez dobrych testów na wielu poziomach. Nie ma też dopracowanych produktów bez współpracy i zrozumienia ludzi o różnych rolach i kompetencjach. Jako inżynier i humanista stara się łączyć różne światy. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi, prowadząc szkolenia.

____________________________________________________________

O wystąpieniu:

Trudno nie zgodzić się z tym, że niekompletne lub niejednoznaczne wymagania mogą wywołać trudną do opanowania lawinę błędów. Jakie zatem kryteria powinny spełniać te wymagania, aby móc określić ich jakość? Agnieszka przedstawi proste metody, które pozwolą przetestować niektóre z nich. Omówione techniki powinny ułatwić każdemu testerowi wyłapanie błędów i luk w analizie, jeszcze przed rozpoczęciem implementacji.

O Agnieszce:

Agnieszka swoją pierwszą pracę w IT rozpoczęła w 2014 roku jako QA. Po pewnym czasie coraz bardziej zaczęła angażować się w zbieranie wymagań i kontakt z klientem. Początkowo łączyła obydwie funkcje w projektach, by w końcu wybrać ścieżkę analityka biznesowego. Dziś blisko współpracuje z zespołem QA, zapewniając wsparcie na styku wymagań i jakości. Poza standardowymi zadaniami analityka, Agnieszka bierze również aktywny udział w planowaniu i tworzeniu scenariuszy testowych, a także przy analizie i monitorowaniu testów akceptacyjnych po stronie klienta. Połączenie doświadczeń w dziedzinach QA i BA pozwala Agnieszce szerzej spojrzeć na projekt, jak i na same wymagania.

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #14?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews