Quality Meetup #13

Sep 28, 2017 · Katowice, Poland

Zapraszamy na trzynasty Quality Meetup!


Na spotkaniu poruszymy tematy API oraz Continuous Monitoring.

Wystąpią:

- Emilia Lendzion-Barszcz (ITMagination)

- Piotr Marczydło (DreamLab)

-------------------------------

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś, jak działa API? A Web Service czy Web API na bazie protokołu HTTP? Jeśli tak, ta prelekcja skierowana jest właśnie do Ciebie! W czasie spotkania Emilia poruszy ww. zagadnienia i objaśni, czym w ogóle są. Zaprezentuje także narzędzia, za pomocą których sama testowała przesyłanie danych. Na koniec wskaże, z perspektywy programującej testerki, plusy i minusy „standardów” SOAP i REST.

O Emilii:

Emilia od dzieciństwa zajmuje się testami. Na początku było to testowanie cierpliwości rodziców, później wytrzymałości materiałów (w tym komputerów), aż w końcu stwierdziła, że jej podejście świetnie sprawdzi się w testowaniu oprogramowania. Im więcej trudu trzeba włożyć w wykonanie zadania, tym większy uśmiech pojawia się na jej twarzy. Z miłą chęcią dzieli się wiedzą, bo dlaczego by tego nie robić? Optymistka twardo stąpająca po ziemi, której głównym kierunkiem rozwoju są testy bezpieczeństwa.

Poza pracą udziela się organizując warsztaty, jako jedna z Girls Who Test, prowadzi bloga javagirl.pl, jest wolontariuszką w Domu Dziecka oraz pomaga przy organizacji różnych konferencji.

-------------------------------

Praca Inżyniera Jakości Oprogramowania kojarzy się głównie z testowaniem, jednak wraz z rozwojem produktu testy przestają wystarczać. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i rozwiązywać ich problemy, należy zrobić krok naprzód – tak właśnie postąpił zespół Piotra. Aby na bieżąco tropić błędy w aplikacjach, wykorzystali podejście Continuous Monitoring.

W czasie prelekcji Piotr przedstawi wyniki pracy zespołu Quality Assurance, który przeprowadza taki monitoring: co i w jaki sposób jest mierzone oraz jak wykorzystywane są zebrane dane. Pokaże też kilka krytycznych błędów, które udało się wykryć właśnie dzięki stałemu monitorowaniu serwisów.


O Piotrze:

Pracę w Dreamlab Piotr zaczął w 2014 roku jako Tester Oprogramowania w Dziale Jakości. Obecnie jest liderem technologicznym CI/CD oraz narzędzi Quality, odpowiedzialnym za dostępność, architekturę i całość procesów. Wielki fan automatyzacji, integracji narzędzi „ze stacku” oraz wykorzystania ich w inny sposób, niż ten zamierzony przez twórcę, aby osiągnąć pożądany efekt. Po pracy eksperymentuje z IoT, jeździ na motocyklu i strzela z ASG.

-------------------------------

GDZIE I KIEDY?

28 września 2017, 18:00
Klubokawiarnia Strefa Centralna
plac Sejmu Śląskiego 2
40-001 Katowice

Wstęp wolny, zapraszamy.

DO ZOBACZENIA!

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #13?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews