Quality Meetup #10

Dec 8, 2016 · Gliwice, Poland

Zapraszamy na jubileuszowy Quality Meetup.

To już 10. edycja!

WYSTĄPIĄ:

✔ Łukasz Pińkowski (Java Developer, Future Processing) z tematem: „Testy wydajnościowe w projekcie - case study

Testy wydajnościowe to specyficzny rodzaj testów. Często nie mają najwyższego priorytetu lub w ogóle nie są przeprowadzane.

W swoim wystąpieniu Łukasz przedstawi historię testów wydajnościowych w projekcie, gdzie zostały one potraktowane z należytą powagą, oraz skupi się na błędach znalezionych przez testerów podczas ich pracy. Błędy te zostaną zakwalifikowane do kilku grup: błędy funkcjonalne, wynikające ze zbyt wolnego wykonania pracy, czy błędy związane z ilością danych. Łukasz postara się przedstawić przykłady błędów dla każdej z omawianych grup oraz omówić najczęstsze przyczyny i sposoby na ich uniknięcie.

✔ Milena Sobolewska (Senior Software Test Engineer, Egnyte) opowie „Jak zaimplementować page object pattern, kiedy brakuje page'ów i drivera?

Wszystko jest jasne, proste i klarowne, kiedy automatyzujemy aplikację webową – selenium webdriver, page object pattern — i do przodu. Jednakże co zrobić, kiedy nie możemy zastosować selenium webdriver ani żadnego istniejącego drivera, bo nie istnieje taki, który komunikowałby się z testowanymi przez nas komponentami? Mało tego, te komponenty nie są page'ami a plikami i folderami na dysku lokalnym czy w chmurze. Od razu uciekać w popłochu, czy może jednak przyjąć wyzwanie?

Podczas prelekcji Milena zaprezentuje, jak z tym problemem uporał się jej zespół. Udowodni również, że page object pattern można stosować prawie w każdym kontekście, ponieważ jego nazwa jest myląca, a cały problem nie jest aż tak skomplikowany, jak się na początku wydaje.

________________________________________________________________

Wstęp wolny, zapraszamy!

________________________________________________________________

O PRELEGENTACH

Łukasz Pińkowski to specjalista z 8-letnim doświadczeniem w branży IT. Technologie, z którymi do czynienia ma na co dzień, to: Java, Perfomance testing, JMeter oraz IBM Rational Performance Tester. W przeszłości zajmował się głównie wydajnością aplikacji – ich profilowaniem oraz testami wydajnościowymi.

Obecnie pracuje jako developer w Future Processing. Prywatnie lubi wędrówki po górach, jazdę na nartach oraz na rowerze.

_________________________

Milena Sobolewska to testerka z powołania i zamiłowania. Już w dzieciństwie rozkręcała na części każdą zabawkę, aby przeanalizować jej działanie. Jak sama twierdzi, najbardziej w życiu żałowała przetestowania polecenia „format c:”. Po 6 latach kariery nie jest w stanie normalnie używać urządzeń i oprogramowania, bez spędzenia przynajmniej chwili na próbie znalezienia jakiegoś błędu. Milena ma za sobą testowanie manualnie i pisanie automatów dla back- i front-endu na platformach webowych, mobilnych, a ostatnio też desktopach.

Czas wolny spędza na graniu, czytaniu, słuchaniu winyli, wyjazdach na snowboard i kitesurfing.

Event organizers
  • Quality Meetup

    Quality Meetup to inicjatywa ludzi chcących doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zapewnianiu jakości oprogramowania - spotkania poszukiwaczy inspiracji oraz praktycznych rozwiązań wdrożonych w prawdziwych projektach informatycznych. Od trzech lat organizujemy konferencję Quality Excites. Wydarzenie to tak nam się podoba, że rok to zbyt długo, aby na nie czekać. Quality Meetup czerpie z wartości Quality Excites formując cykl mniejszych spotkań – meetupów QA. Więcej o nas

    Recent Events
    More

Are you organizing Quality Meetup #10?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews