PTaQ XXV

Sep 17, 2015 · Poznań, Poland

Za nami wakacje, podczas których mieliśmy okazję odpocząć po bardzo intensywnej wiośnie. Pogoda też już nie najlepsza, nadszedł więc czas na nasze pierwsze powakacyjne spotkanie. Tym razem wrócimy do Egnyte, gdzie będziemy świętować srebrny jubileusz - tak to będzie już nasze 25 spotkanie. Jubileuszowe spotkanie wymaga specjalnego tematu - porozmawiamy jak wygląda QA w jednej z najbardziej znanych i innowacyjnych firm IT - ThougthWorks.

Kiedy? 17 września (czwartek), start godz. 18:00

Gdzie? Siedziba firmy Egnyte, Mostowa 11 (mapa)

1) “Quo vadis QA? - rola testera w nowoczesnym zespole produktowym”. Na przykładzie roli QA w ThoughtWorks Jacek przedstawi jedną z możliwych ścieżek, którą może podążyć ewolucja tego stanowiska.

Jacek “Yaci” Maciejewski – Senior QA Consultant w londyńskim oddziale ThoughtWorks. W swojej blisko 5-letniej karierze wyspecjalizował się w szeroko pojętej automatyzacji testów jak również testach niefunkcjonalnych. Obecnie doradza brytyjskim organizacjom w zakresie wdrażania Agile i usprawnień procesów związanych z testowaniem.

2) QA things we'll only do on interviews

description: Do you remember the feeling when you are about to have a job interview? You desperately try to remind yourself the QA techniques, methods etc? But why do you have to?

During the workshop we'll speak about most widespread QA job interview questions, we'll try to understand why exactly we don't use this knowledge on daily basis and if we should've. We'll go through basic techniques and principles and instantly use them on practice! Let's have some professional fun together and refresh our knowledge! :)

Anastasiia Naboikina: I work as a QA since 2012. Mostly my experience is related to server side, cloud-based platforms and virtual environments quality assurance, I have some experience in testing mobile platforms. Currently I work for Egnyte as a QA/Developer helping our team to ensure quality and develop Egnyte client integrations. I am very fond of everything related to cloud computing, virtualization, networking and distributed systems. I love prototyping complicated things such as test frameworks, planning and structuring test strategies

Warto pamiętać

Nasze spotkania są otwarte, darmowe i nie wymagają rejestracji. Jak zwykle zachęcamy do zostanie nieco dłużej - po prezentacjach będzie okazja do kontynuowania rozmów przy piwie i pizzy - zapraszamy.

Event organizers
  • PTaQ

    Celem PTaQ, czyli Poznań Testing and Quality Group, jest propagowanie wiedzy testerskiej poprzez zorganizowanie spotkań połączonych z praktycznymi ćwiczeniami - "Testing Dojo". PTaQ jest skierowany nie tylko do ludzi już zajmujących się szeroko pojętą jakością oprogramowania, ale również dla studentów jak i osób chcących poznać tą część etapu wytwarzania oprogramowania.

    Recent Events
    More

Are you organizing PTaQ XXV?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews