PTaQ XXIX - zaproszenie

Feb 25, 2016 · Poznań, Poland

PTaQ XXIX - zaproszenie

Zapraszamy na pierwsze spotkanie w 2016 roku. Tym razem same debiuty - od naszego gospodarza - firmy Apptension do prelegentów. Ale to nie wszystko - po raz pierwszy uruchamiamy też rejestrację, gdyż będziemy dysponować salą do 60 osób.

Kiedy? 25 lutego (czwartek)

O której zaczynamy? 18:00

Gdzie? firma Apptension, ul. Nowowiejskiego 55 (biały budynek naprzeciwko szpitala (między skrzyżowaniem z Aleją Niepodległości a wiaduktem kolejowym))

Rejestracja: http://www.uczestnicy.pl/event/ptaq-xxix---zaproszenie

"And the Oscar doesn’t go to... Dlaczego QA w start-upie jest jak Leonardo di Caprio?"

Wiele hitów kinowych nie byłoby tym samym bez tego blond-idola, mimo to, rok rocznie statuetka Oscara nie trafia w jego ręce. My wiemy jak nagradzać nieodzowną część rozwijającego się zespołu i pomóc mu się piąć po szczeblach kariery. Od debiutanckiej, drugoplanowej roli, po nieodłączną część zespołu.

Paulina Jurek pracuje w Apptension po to, żeby w produktach Apptension nie było błędów. Jako nasz QA Manager ma oko na wszystkie niedociągnięcia, świeci też przykładem dla wszystkich członków zespołu ciągle się doskonaląc i pomagając doskonalić się innym. Na jej biurku zawsze znajdziecie pełno gadżetów... nie wszystkie służą do pracy :)

Protractor – Co? Jak? I dlaczego?

W trakcie prezentacji przedstawiony zostanie proces wyboru Protractora jako narzędzia do testów automatycznych. Następnie zostaną omówione pakiety Node.js będące częścią wprowadzonego rozwiązania oraz elementy charakterystyczne dla tak skonfigurowanego narzędzia. Prezentacja powstała na bazie wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas przygotowywania PoC i wdrożenia narzędzia w projekcie.

Dominika Jędrzejczak - ukończyła studia na kierunku Informatyka na Politechnice Poznańskiej. Tester/QA z pięcioletnim doświadczeniem. Swoją karierę rozpoczęła w Banku Zachodnim WBK gdzie pełniła funkcje menadżera testów oraz PO dla jednego z projektów. Z firmą Pearson Ioki związana od 1,5 roku. Obecnie pełni funkcję QA w Scrumowym zespole rozwijającym platformę edukacyjną. Jest fanką Marvela i anime. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi i na wyjazdach w Bieszczady.

Testerzy na orbicie - dlaczego QA nie jest gwarancją bezbłędności i dlaczego nie możemy bez niego funkcjonować?

Projekt jest dopięty na ostatni guzik, pozostały ostatnie drobiazgi - ot, na przykład selfie z kosmosu. Co teraz? Niektórych rzeczy nie można przetestować, największym brandom zdarzają się ogromne wpadki, a mimo to QA jest niezbędny.

Zbigniew Czarnecki, CEO i Naczelny Perfekcjonista Apptension. Poza dopracowanymi projektami i pięknym kodem, uwielbia piękne koty i psy. No i dałby Leo Oscara.Przypominamy, iż nasze spotkania są darmowe. Tym razem wyjątkowo prosimy o rejestrację z uwagi na ograniczenie pojemności sali do 60 osób.

Event organizers
  • PTaQ

    Celem PTaQ, czyli Poznań Testing and Quality Group, jest propagowanie wiedzy testerskiej poprzez zorganizowanie spotkań połączonych z praktycznymi ćwiczeniami - "Testing Dojo". PTaQ jest skierowany nie tylko do ludzi już zajmujących się szeroko pojętą jakością oprogramowania, ale również dla studentów jak i osób chcących poznać tą część etapu wytwarzania oprogramowania.

    Recent Events
    More

Are you organizing PTaQ XXIX - zaproszenie?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews