Prawne aspekty procesów innowacyjnych

Sep 19, 2016 · Gdynia, Poland

KIEDY: 19.09.2016 (poniedziałek), godz. 10:00-13:30
GDZIE: PPNT Gdynia, budynek III, sala F/H
Wstęp wolny, wymagana rejestracja.

Jeżeli planujesz, realizujesz lub uczestniczysz w pracach mających na celu opracowywanie, rozwijanie lub komercjalizowanie nowych rozwiązań.

Jeżeli myślisz o komercjalizowaniu wyników prowadzonych przez ciebie badań naukowych lub prac rozwojowych.

Jeżeli interesują cię praktyczne wskazówki dotyczące prawnych aspektów procesów innowacyjnych, w tym:

- jak zabezpieczyć wyniki swoich prac od fazy pomysłu do rozwiązań gotowych do sprzedaży

- jak formalizować stosunki prawne pomiędzy wieloma podmiotami uczestniczącymi w procesie innowacyjnym

- jak skutecznie kształtować procesy zarządzania i rozporządzania prawami do własności intelektualnej generowanej podczas procesu innowacyjnego, w tym generowanej na uczelniach wyższych

Zapraszamy na wydarzenie, podczas którego omówione zostaną w praktyczny sposób wybrane wyzwania prawne stojące przed uczestnikami procesów innowacyjnych. Spotkanie "Prawne aspekty procesów innowacyjnych" poprowadzi Mateusz M. Woźniak, prawnik specjalizujący się w prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii.

Program wydarzenia:

1) Wprowadzenie do tematyki prawnych aspektów procesów innowacyjnych
Przedstawienie ogólnej charakterystyki procesów innowacyjnych i wyzwań prawnych z nimi związanych, w tym poszczególnych faz składających się na proces innowacyjny, podmiotów biorących udział w procesach innowacyjnych wraz z ich statusem prawnym, zasad prawnego zabezpieczania, zarządzania lub rozporządzania prawami do wyników prac innowacyjnych itp.

2) Omówienie w formie warsztatowej najczęściej występujących wyzwań prawnych dla uczestników poszczególnych etapów procesów innowacyjnych
Omówienie m.in. problematyki prawnej zabezpieczania poufności informacji/wyników prac, tzw. pracowniczej własności intelektualnej, zasad prowadzenia badań naukowych oraz komercjalizacji ich wyników wraz z know-how z nimi związanych generowanych na uczelniach wyższych i instytutach naukowych, bezpiecznych form prawnych zlecania podwykonania prac w procesach innowacyjnych, prowadzenia rozmów i nawiązywania współpracy z potencjalnymi inwestorami.

Event organizers

Are you organizing Prawne aspekty procesów innowacyjnych?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews