PHPers Silesia #8

Apr 6, 2016 · Gliwice, Poland

Spotkania PHPers wracają na Śląsk!

Najbliższe spotkanie odbędzie się 6 kwietnia (środa) w Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej - Mrowisko przy ulicy Pszczyńskiej 85 w Gliwicach.

Zapraszamy do udziału i zapraszania znajomych - zarówno na FB jak i innymi drogami :)

Więcej szczegółow wkrótce.

Agenda:
Sebastian Kremiec - "Wprowadzenie do kolejek wiadomości na przykładzie RabbitMQ"
"Prezentacja ma na celu zapoznanie słuchaczy ze sposobem działania RabbitMQ, przedstawienie korzyści jakie może przynieść jego wykorzystanie wraz z pragmatycznymi przykładami wykorzystania."

Piotr Pasich - "Przetestuj to sam, czyli kilka narzędzi, aplikacji i technik, które sprawią, że Twój produkt będzie mniej narażony na ryzyko"
"Błąd 500 to koszmar. Ale nie tak nieprzyjemny jak zawieszenie serwera lub naruszenie bezpieczeństwa aplikacji. Tych dwóch ostatnich sytuacji nie chciałby żaden programista, a tym bardziej nie chciałby się o nich dowiedzieć od użytkowników końcowych, albo co gorsza - z prasy, telewizji lub maila z żądaniem okupu.

Mateusz Juściński - "SPL!!!11oneone"
"PHP jest dynamicznie rozwijającym się językiem programowania. Często przekazywana wiedza, czy ogólna świadomość tej technologii pochodzi z "czasów antycznych". W krótkiej prezentacji chciałbym przypomnieć o SPL, bibliotece która często jest nieznanym (lub zapomnianym) elementem języka pomimo że od kilkunastu lat jest domyślnie dystrybuowana z PHP."

Podczas prezentacji zastanowimy się nad tym, jak wyłapać i naprawić ryzykowne partie kodu jeszcze przed ich opublikowaniem. Porozmawiamy o technikach i narzędziach do testowania security i performance’u, dzięki którym wystawicie swoją aplikację na próbę zanim będzie za późno, by zapobiec przykrym niespodziankom."

Po prezentacjach tradycyjne after party :)
Networking przy piwku i pizzy sponsoruje firma X-Team, after odbędzie się w Garaż Music Club :)

Event organizers
  • PHPers

    PHPers to otwarte, darmowe spotkania dla programistów PHP (ale zapraszamy oczywiście wszystkich), chcących poszerzyć swoje horyzonty. Na spotkaniach prezentujemy wykłady o PHP, ale też i o całym ekosystemie, jaki otacza aplikacje pisane w tym języku.

    Recent Events
    More

Are you organizing PHPers Silesia #8?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews