08 - Pamięć w .NET - wszystko co chciałbyś wiedzieć - Edycja wrocławska

Oct 15, 2016 · Wrocław, Poland

Tym razem spotykamy się we Wrocławiu!

Na warsztatach wgłębimy się w temat pamięci w środowisku .NET. Nie ważne czy już coś na ten temat wiesz, czy nie - celem jest by każdy wychodząc z warsztatów miał szeroki i jasny obraz jak to wszystko działa "pod spodem". Oraz potrafił w praktyce przeanalizować problemy z pamięcią w swojej aplikacji. Zaczniemy zatem od teorii, by następnie dotknąć jej w praktyce za pomocą narzędzi takich jak Visual Studio czy jetBrains dotMemory. Nie będzie jedynie suchej teorii, ani jedynie mozolnego powielania, bez zrozumienia, tego co wykonuje prelegent. Co więcej, mocno ubrudzimy sobie ręce w WinDbg i... odtąd nic nie będzie już takie samo! Pojęcia takie jak generacje, segmenty, Garbage Collector i finalizator przestaną być jedynie mglistymi hasłami. Nauczymy się zarówno analizy problemów na środowiskach developerskich, jak i dopiero "na produkcji".


Prelegent: 


Konrad Kokosa - Od wielu lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Ostatnie kilka lat spędza w Banku Millennium, obecnie jako developero-architekt, zaangażowany głównie w tematy związane z monitorowaniem, poprawianiem i testowaniem wydajności aplikacji webowych oraz ich ogólnie pojętej architektury. Co w przypadku dużego systemu bankowego z milionowymi liczbami odsłon jest wyzwaniem ciekawym. Początkujący blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa), pełny chęci do dyskusji i dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi. W trakcie rozkręcania grupy poświęconej wydajności aplikacji webowych (http://www.meetup.com/Warsaw-Web-Performance-Group/).


Agenda - 9:00 - 17:00

Na szkoleniu poruszymy kompleksowo temat pamięci w środowisku .NET:

• teoretyczny wstęp do tematu

• poznanie narzędzi: Visual Studio, jetBrains dotMemory 

• narzędzi prostych i przyjemnych acz nie zawsze wystarczającychpoznanie WinDbg 

• niskopoziomowego narzędzi, którym dotkniemy żywy organizmpoznanie kilku innych, pomocniczych narzędzi, m.in.: procdump, DebugDiag, VMMap

• zastosowanie teorii i poznanych narzędzi do analizy konkretnych, specjalnie spreparowanych problemów i sytuacji

• .NETowych aplikacji webowych i okienkowych


Należy pamiętać o:

• BYOD - Bring Your Own Device.

• Piwo we własnym zakresie.

• Uśmiech, poczucie humoru czy też chęć nauki - we własnym zakresie.

• Resztę postaramy się dostarczyć :)


Sponsorem spotkania jest PGS Software, dzięki 100 krotne za wsparcie!


Event organizers

Are you organizing 08 - Pamięć w .NET - wszystko co chciałbyś wiedzieć - Edycja wrocławska?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews