RJUG #9: JUnit 5 - Testowanie jednostkowe nowej generacji & Kotlin

Sep 12, 2018 · Rzeszów, Poland

Talk #1: JUnit 5 - Testowanie jednostkowe nowej generacji, Bartosz Sądel

Abstract
Podczas tego wystąpienia omówimy nową wersję najbardziej popularnej biblioteki do tworzenia testów jednostkowych w Javie. Zaczniemy od poznania nowej architektury biblioteki oraz stających za nią założeń. Następnie krok po kroku, odkryjemy potencjał nowych funkcjonalności. Zobaczymy jak wpływają na czytelność zarówno kodu jak i produkowanych raportów. Zestawimy również narzędzie z jego starszą wersją, aby jeszcze wyraźniej zobaczyć udoskonalenia zawarte w wersji piątej. Na zakończenie zobaczymy jak połączyć bibliotekę z innymi popularnymi narzędzimi, takimi jak Mockito czy Spring, oraz spojrzymy jak nową architekturę wspierają najpopularniejsze IDE.

Bio
Software developer mainly working with JVM stack, who sometimes like to make a sideways jump with other technologies. Software craftsmanship and testing advocate. Constantly looking forward for new opportunities to make our projects better and lives easier.

Talk #2: Beyond “Better Java”, Paweł Marks

Abstract
Kotlin jest często reklamowany jako “lepsza Java”. O ile prawdą jest, że możemy tworzyć bardziej bezpieczny, czytelny i zwięzły kod korzystając z tego samego zestawu narzędzi co w Javie, to nie jest wszystko co język ma do zaoferowania. Kotlin ma własne idiomy i styl. W swojej prezentacji chciałbym pokazać kilka małych ficzerów standardowej biblioteki i samego Kotlina, które udowodnią jak eleganckie i przyjemne może być pisanie kodu. Będzie to dobry wstęp dla rozpoczynających przygodę z Kotlinem, ale bardziej zaawansowani programiści również znajdą coś użytecznego.

Bio
Paweł Marks jest programistą Kotlina w VirtusLabie. Jest on również głównym deweloperem plugina kotlinowego dla Eclipse’a. Uwielbia poznawać nowe języki programowania, porównywać je i narzekać na nie. Prywatnie interesuje się lingwistyką, historią i podobają mu się absurdalne memy.

...
Sponsorzy

Sponsorem tego wydarzenia jest Ailleron: ailleron.com

Sponsorem założycielskim JUGa jest VirtusLab: virtuslab.com

Licencje na IDE sponsoruje Jet Brains: twórca najlepszego IDE do Javy na świecie :)

Event organizers

Are you organizing RJUG #9: JUnit 5 - Testowanie jednostkowe nowej generacji & Kotlin?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews