×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

Android İçin ML Kit for Firebase

Aug 31, 2019 · Çankaya, Turkey

Shortcut to Machine Learning on Mobile: ML Kit For Firebase

Makine öğrenmesinin kısa yolu: ML Kit for Firebase.

Gerçek dünyadaki problemleri çözmek için uygulamalarınızda makine öğrenmesini kullanın.

ML Kit, Google'ın makine öğrenmesindeki uzmanlığını kullanımı kolay ve güçlü bir paket ile uygulamalarınıza dahil etmenizi sağlayan bir mobil SDK'dir. Makine öğrenmesinde ister yeni ister deneyimli olun, dilediğiniz işlevselliği ML Kit sayesinde birkaç satırlık kodda uygulayabilirsiniz. Bunun için sinir ağları ya da model optimizasyonunda derin bir bilgi sahibi olmanıza gerek yok, ML Kit ile hazır olarak gelen birçok makine öğrenmesi çözümünü doğrudan kullanabilirsiniz. Ancak deneyimli bir makine öğrenmesi geliştiricisi iseniz de kendi TensorFlow Lite modelinizi uygulamanıza dahil etmek için ML Kit'in API'larından faydalanabilirsiniz.

Bu etkinliğimizde, makine öğrenmesiyle hangi problemleri çözebileceğimize kısaca değindikten sonra Firebase platformunun mobil geliştiricilere neler sunduğuna göz atacağız. Daha sonra ise ML Kit'in hazır gelen API'ları arasında bulunan metin ve yüz tanıma modellerini Android uygulamalarımızda kullanmayı göreceğiz. Android uygulamamızı Kotlin kullanarak geliştireceğiz. Etkinlik süresince bize Onur Tuna Eşlik edecek.

Gelmeden önce yapman gerekenler

1. Etkinliğe gelirken kendi dizüstü bilgisayarını getirmeyi unutma.
2. Bilgisayarında:
- Android Studio'nun en yeni sürümü V3.4.2 ve
- Minimum API Level 26 bir emulator cihazı
kurulu olduğundan emin ol.
3. Yeni oluşturduğun bir Android projesini ekran görüntülerini ve aşağıdaki adımları izleyerek çalıştırabildiğinden emin ol:
- Görsellerdeki "Migrate to AndroidX" butonuna,
- Ardından yine görsellerde yer alan "Do refactor" butonuna tıkla.

31 Ağustos Cumartesi günü görüşmek üzere!

Event organizers
  • GDG Ankara

    Google Developers Group (GDG) Ankara, Google teknolojilerine ilgi duyan, kendini geliştirmek ve bilgi paylaşımında bulunmak isteyen insanlardan oluşan bir topluluktur.  Topluluk olarak amacımız; güncel teknolojiler üzerine konuşabileceğimiz, katılımcıların birbirleriyle verimli bir şekilde iletişim kuracağı ve küçük çalışma grupları oluşturarak bir şeyler üretebileceği etkinlikler/toplantılar düzenlemektir. Teknoloji ile ilgilenen herkes (öğrenciler, çalışanlar, akademisyenler vb.) aramıza katılabilir. To

    Recent Events
    More

Are you organizing Android İçin ML Kit for Firebase?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews