It w Służbie Zdrowia GigaCon - Wrocław, 30 marca 2017

Mar 30, 2017 · Wrocław, Poland

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą uporać się do roku 2018. Pośrednio dzięki nam może stać się to dużo prostsze. Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytorytczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

Proponowana tematyka konferencji, czyli o czym m.in. będzie mowa podczas naszego spotkania:
– obieg dokumentacji medycznej
– dostęp do dokumentacji medycznej
– ochrona informacji i medycznych danych osobowych
– e-rejestracja
– rola dokumentacji medycznej w pracy zakładu opieki zdrowotnej
– mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej
– przetwarzanie danych osobowych w związku ze œświadczeniem usług medycznych
– prawne aspekty gromadzenia i archiwizacji danych medycznych
– systemy obiegu informacji pomiędzy i w placówkach służby zdrowia
– bezpieczeństwo informacji medycznej
– hurtownie danych
– bazy danych
– otwarte standardy danych medycznych
– aplikacje wspomagające zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej
– podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej

Wybrane tematy prelekcji:
* Praktyczne wskazówki wdrożenia programu medycznego - Jacek Majewski (Niezależny Ekspert)
* Instalacje w szpitalach – podsumowanie doświadczeń amerykańskiej firmy sieciowej NETGEAR Kalifornia z ostatnich lat informatyzacji szpitali w Polsce - Maciej Kaczmarek (Netgear)
* HL7 Clinical Document Architecture – standard elektronicznej dokumentacji medycznej w Polsce - Roman Radomski (Polskie Stowarzyszenie HL7)
* Wymiana systemów informatycznych szpitala – jak tego (nie)robić - Sławomir Szmulik (Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach)
* Inspektor ochrony danych osobowych i jego obowiązki w zakresie elektronicznej dokumentacji medycznej - Damian Klimas (Kancelaria Prawna Szostek_Bar i Partnerzy)
* Kolejne tematy już wkrótce…

Informacje o nowych tematach prelekcji i naszych wystawcach będą dodawane na bieżąco, zatem zachęcam do śledzenia szczegółów na stronie konferencji.

Konferencja jest całkowicie bezpłatna! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja, którą wraz z innymi szczegółami znajdą Państwo na stronie: http://gigacon.org/event/sluzb_wro_17/

Event organizers
  • Gigacon

    Kilkuosobowym zespołem, który do dziewiętnastoletniej tradycji firmy dołożył swoje zaangażowanie, serce i głęboką wiarę w każdy realizowany projekt. Organizujemy konferencje dla branży IT i biznesowe. Rocznie około 30-40 spotkań! Realizujemy wydarzenia obejmujące tematycznie niemalże całość zagadnień związanych z IT: bezpieczeństwo, obieg dokumentów, sieci, cloud computing, procesy biznesowe, data center, rozwiązania IT dla poszczególnych sektorów.

    Recent Events
    More

Are you organizing It w Służbie Zdrowia GigaCon - Wrocław, 30 marca 2017?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events