×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

Full Stack JavaScript - Nowoczesny Backend w Node.js i TypeScript cz.1

Jan 19, 2019 · Kraków, Poland

Obowiązkowa rejestracja: https://stacja.it/warsztaty/2019-01-19-Full-Stack-JavaScript-Nowoczesny-Backend-w-Node.js-i-TypeScript-cz.1.html

INFORMACJE
Przedstawiamy pierwszą część warsztatu z serii Full Stack JavaScript, w którym zapoznamy się serwerowym wykorzystaniem JavaScript.

Poznamy framework NestJS oraz jak pisać backend w TypeScript. W drugiej, zajmiemy się architekturą aplikacji, testami jednostkowymi, testami e2e, infrastrukturą i deploymentem aplikacji napisanych w Node.js.

Czego się nauczysz?

Na pierwszym warsztacie stworzymy nowoczesny serwer w Node.js wykorzystując framework NestJS. Będziemy pisali w TypeScript gdyż pozwala on nam na zastosowanie najnowszej wersji ECMAScript, a statyczne typowanie pomoże nam w utrzymaniu aplikacji na wysokim poziomie niezawodności i przejrzystości kodu.

Stworzymy REST API wraz z dokumentacją w formacie Swagger. Porównamy podejście pisania aplikacji w Express do Nest. Stworzymy moduł User z rejestracją, logowaniem i zapisem danych do bazy Sqlite. Stworzymy walidację przychodzących danych, upload plików oraz autoryzację poszczególnych endpointów. Na koniec nauczymy się przechwytywać i obsługiwać błędy.

Dla kogo jest ten warsztat?

Warsztat jest przeznaczony dla programistów ze znajomością JavaScript i TypeScript w zakresie podstawowym. Zagadnienia które będą używane ale nie omawiane na warsztacie:

1.JavaScript
-var, const, let
-funkcja
-klasa
-ES Modules (import/export)
-arrow function
-Promise
-async/await
2.TypeScript
-proces kompilacji TS do JS
-podstawowe typy
-interfejsy
-dekoratory
-typy generyczne
3.Konsola systemowa

Dlaczego JavaScript?

JavaScript pojawił się ponad 20 lat temu jako język skryptowy w przeglądarkach internetowych, czyli po stronie klienta. Później zawitał też po stronie serwera jako Node.js, a dalszy jego rozwój pozwala nam dziś budować aplikacje mobilne, desktopowe, programować bazy danych a nawet roboty.

Czy wiedziałeś że najbardziej popularne IDE dla web developerów, Visual Studio Code jest napisane w TypeScript HTML i CSS ?

Idea “Full Stack JavaScript” opiera się na wykorzystaniu technologii webowych, HTML, CSS i JavaScript we wszystkich etapach budowy aplikacji:

Strony internetowe (Czysty HTML+CSS+JavaScript, Angular, React, Vue)
Aplikacje mobilne (Cordova, Capacitor, Ionic, NativeScript)
Aplikacje desktopowe (Electron)
Serwer (Node.js, Express, NestJS, Fastify)
Bazy danych (MongoDB Shell)
IoT (Cylon.js, Johnny-five)

Podczas warsztatu uczestnicy korzystają z własnych komputerów.

Podczas warsztatu zapewniemy dostęp do kawy, herbaty, wody. W porze obiadowej zapewniamy pizzę w wersji mięsnej lub wegatariańskiej.

PROGRAM WARSZTATÓW
1.Wstęp do Node.js, npm, TypeScript, Express.js
2.Architektura NestJS.
-Nest CLI
-Module
-Controller
-Dependency Injection
-Service
-Guard
-Middleware
-Pipes
-Exception Filter
-Custom Decorators
3.Budowa REST API.
-Routing
-Autoryzacja
-Połączenie z bazą danych
-Upload plików
-Walidacja
-Generowanie dokumentacji Swagger
4.Serwowanie HTML i plików statycznych.
5.Komunikacja w czasie rzeczywistym z WebSocket.

PROWADZĄCY

Piotr Błaszczak - Full Stack Web Developer od 2007, konsultant i szkoleniowiec. Zaczynał od PHP i MySQL lecz szybko dostrzegł potęgę JavaScript i NoSQL. Obecnie pisze backend w Node.js a front w Angular. Miłośnik RxJS oraz grafowej bazy danych OrientDB, ortodoksyjny ewangelista TypeScript :) Poza pracą zawodową, żongler i slackliner, jeden z organizatorów Urban Highline Festival w Lublinie.

Obowiązkowa rejestracja: https://stacja.it/warsztaty/2019-01-19-Full-Stack-JavaScript-Nowoczesny-Backend-w-Node.js-i-TypeScript-cz.1.html

Event organizers

Are you organizing Full Stack JavaScript - Nowoczesny Backend w Node.js i TypeScript cz.1?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events