eRementarz #6: Poradnik modelarza: full stack Data Science w R

Apr 21, 2018 · Wrocław, Poland

[masked] (sobota) STWUR ponownie organizuje całodzienne warsztaty, gdzie poznamy pracę data scientista na każdym poziomie: od eksploracji danych po udostępnienie opartego na nich modelu jako aplikacji internetowej.
Warsztaty poprowadzi Michał Burdukiewicz.

Tematem naszego spotkania jest full stack data science. Oznacza to, że nie tylko analizujemy otrzymane dane, ale wyniki naszej pracy przestawiamy w postaci przystępnej dla klienta, czyli interaktywnych raportach bądź aplikacjach. To czaso- i energochłonne zadania, dlatego nauczymy się eRowych sztuczek wspierających taki model pracy.

Ponieważ spotkanie ma charakter warsztatowy, warto przynieść ze sobą laptop z najnowszą wersję R i RStudio. Skrypt przygotowujący R. do warsztatów (pobierający niezbędne dane i przykładowe skrypty) opublikujemy w późniejszym terminie na naszej stronie.

W trakcie warszatów pracować będziemy z wcześniej przygotowanymi skryptami, które będą wymagały tylko niewielkich modyfikacji, dlatego w spotkaniu mogą wziąć udział również osoby z bardzo podstawową znajomością R

Ze względu na to, że warsztaty potrwają około sześciu godzin, przewidujemy w trakcie przerwę na pizzę, którą sponsoruje Kruk S.A. Pracownicy Kruk SA będą dostępni podczas przerwy, a przed nią wygłoszą krótką prelekcję przedstawiącą pracę data scientists w ich firmie.

Event organizers
  • STWUR - Wroclaw R Users Group Meetup

    R to jedno z bardziej popularnych otwartych środowisk analizy danych. Podczas spotkań Stowarzyszenia Wrocławskich Użytkowników R (STWUR) rozmawiamy o R, nie podczas akademickich wykładów, ale w trakcie warsztatów podczas których wspólnie poznajemy nowe narzędzia eRowe i techniki analizy danych. Opanowane umiejętności natychmiast wykorzystujemy w praktyce, a rezultaty analizy dyskutujemy pod koniec każdego spotkania. We meet to talk about R. Instead of listening to theoretical lectures, we learn new R tools

    Recent Events
    More

Are you organizing eRementarz #6: Poradnik modelarza: full stack Data Science w R?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews