Derinlemesine React JS

Jan 19, 2017 · Çankaya, Turkey

Etkinliğie gelen katılımcılarımız arasında yapacağımız çekilişle 5 kişiye KODLAB'ın React JS kitabını hediye edeceğiz. Ayrıca etkinlik öncesi ve etkinlik anında başka sürprizlerimizde olabilir. Bekliyoruz.

Konu: Derinlemesine React JS (Redux, Relay RestAPI, CRUD, GraphQL)

React JS'nin diğer kütüphanelerle desteklenmesi, bu kütüphanalerin avantaj ve dezavantajları, RestAPI integrasyonları, CRUD operasyonları, GraphQL, Redux, Relay nedir hangi konularda başarılıdır nerelerde kullanılmalıdır. 

React başlı başına "big scale web app" için yapıldığından hangi sorunları nasıl çözüyor ve diğer kütüphanelerin "big scale web app" yaklaşımları ve çözümleri nedir.  

React'ın diğer kütüphaneler ve frameworkler ile farkları. (Angular JS vs React JS)

Konuşmacı: Hürkan Yakay

İlk HTML kodumu 7. sınıfta yazdım, 14 yaşımda Notepad'de yazıp .html olarak kaydetmek çok güzel bir başlangıç oldu. Üniversiteyi bitirene kadar çeşitli websiteleri hazırlayıp satarak paramı kazanıyordum.

Mezuniyetten sonra Onedio kurucularıdan Arsen ve Ekin ile birebir çalışmaya başladım. Bu süre boyunca onlarla full-stack developer olarak ürün geliştirdim. Profesyonel konularda en çok bilgi yüklemesini burada aldım. Frontend kısmında React JS ile burada tanıştım. Backend tarafında node.js ile geliştirmeler yaptım. Daha sonra ODTÜ Teknokentteki Sisoft firmasında işe başladım ve Angular2 ile geliştirmeler yaptık. Var olan pure JS frameworklerini Angular2 framework'ü ile birleştirip developerlar için yeni bir framework geliştirmekteydik. Bu süre boyunca da kendim React JS geliştirmeye devam ettim. 

Hem Facebook React, hem Google Angular2 takımını yakından takip ediyor ve tartışmalara katılıyordum. Bu şirketteki sürede de Angular2 vs React JS ile ilgili tüm sorularımın yanıtlarını bulma şansı yakaladım. Daha sonrasında bana linkedin üzerinden ulaşan bir Silikon Vadisi firmasıyla remote olarak home office React üzerine çalışmaktayım.

Event organizers
  • Javascript Ankara

    Her ay Ankara'da JavaScript, Frontend, Web ve Mobil Teknolojiler üzerine buluşup konuşabileceğimiz bir topluluk JS Ankara. Bir yılı aşkın süredir çeşitli mekanlarda etkinlikler düzenleyerek, buluşmaları aralıksız sürdürmeye gayret ediyoruz. Öğrenci, çalışan, deneyimli, deneyimsiz herkesi aramıza bekliyoruz. Bizi twitter'dan da takip edebilirsiniz: @JS_Ankara Sponsorluk formu: https://goo.gl/forms/JrzfvYUc3LZn2szr2

    Recent Events
    More

Are you organizing Derinlemesine React JS?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews