CQRS w 3 odsłonach

Mar 11, 2015 · Wrocław, Poland

Tym razem zapraszamy w imieniu grup: na nieoficjalne pre-wroc# party dla tych którzy dotrą dzień wcześniej do Wrocławia.

Tematem spotkania będzie CQRS - w 3 odsłonach - a dokładniej:

CQRS – moje własne podejście - Jakub Gutkowski (@gutek)
Greg, Udi, Martin, każdy ma zdanie na ten temat, każdy też trochę inne. Potrafią się zgodzić co do jednego, że CQRS to podział pomiędzy odczytem i zapisem. A jak to wygląda w praniu? Czy da się z tego skorzystać? Dlaczego warto z tego skorzystać? I czy w ogóle warto? Na sesji opowiem o swoim podejściu do CQRS i jak zespół którego jestem częścią z tego korzysta przez ostatnie 5 lat – czego się nauczyliśmy i co nam dalej nie wychodzi. Będzie… ciekawie :)

CQRS dla każdego - Maciej Aniserowicz aka Procent (@maniserowicz)
CQRS (Command Query Responsibility Segregation) to temat bardzo "chodliwy" w ciągu ostatnich kilku lat. Prosty w swojej podstawowej koncepcji, bywa czasem przedstawiony w sposób nadmiernie skomplikowany i przesycony wydumaną terminologią.
Podczas prezentacji pokażę jak ja rozumiem i implementuję CQRS od dłuższego czasu. Nie będziemy ekscytować się definicjami i wymyślać koła na nowo: skupimy się na głównej idei przyświecającej temu podejściu. Uzbrojeni w pragmatyzm i szczyptę zdrowego rozsądku postaramy się napisać trochę kodu, który z może z powodzeniem działać jako część jednej aplikacji jak i służyć za punkt wyjścia do budowy czegoś... "większego".
Zastanowimy się nie tylko JAK zastosować CQRS, ale również PO CO to robić. Postaram się udowodnić, że prezentowane podejście pozwala pozbyć się pewnych dyskusyjnych praktyk stosowanych w "normalnych" systemach o tyleż często, co niepotrzebnie.

CQRS/ES with Rails - Mirosław Pragłowski (@mpraglowski)
Jak juz @gutek opowie Wam o jego podejściu do CQRS, jak już @maniserowicz opowie JAK i PO CO stosować CQRS ja postaram się przekonać Was że to wszystko mało, że CQRS "rozwija skrzydła" dopiero wraz z Event Sourcing-iem :)
Opowiem jak ja rozumiem (o nie znowu, kolejny!) CQRS, jaka jest moja idea na prostą implementację aplikacji wykorzystując CQRS i ES... a na dodatek pokaże, że można to zrobić nawet w języku i frameworku kojarzonym głównie ze znienawidzonymi aplikacjami typu CRUD.

Na koniec liczymy że po kilku browarach na które zaprasza #wrocnet, a za którego płaci PGS Software wywiąże się ciekawa dyskusja w której mam nadzieję Wy także będziecie uczestniczyć (bez rękoczynów, proszę ;) ).


Kilka słów o prowadzących:

Jakub Gutkowski
Tata, mąż, blogger, pasjonat i programista. Uwielbia bawić się nowościami, poznawać nowe języki i biblioteki, chodzić na konferencje, poznawać nowych ludzi, pomagać innym.
Uwielbia testować nowe języki, biblioteki, narzędzia w poszukiwaniu perfekcyjnego narzędzia do danego zadania z nadzieją, że kiedyś znajdzie coś co będzie u niego w końcu działało.
Od wielu lat, Microsoft MVP z dziedzin C# jak i SharePoint.
Wierzy, że to co robi zmienia świat i pomaga innym.

Maciej Aniserowicz
Programista, pasjonat, blogger, szkoleniowiec, prelegent. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET. Autor jedynego polskiego podcasta programistycznego: DevTalk.
Wyznawca Gita, zwolennik testów, miłośnik Resharpera. Zatwardziały wróg TFSa, Sharepointa i wszelkich innych "rozwiązań klasy enterprise" utrudniających życie programistom.
Eksplorator bibliotek, narzędzi i szeroko rozumianych "alternatyw". Poszukiwacz programistycznych przygód. Od wielu lat Microsoft MVP w kategorii Visual C#. Na co dzień programista w firmie Ultrico oraz trener w firmie Bottega.

Mirosław Pragłowski
C# dev “od zawsze” (no dobra, odkąd 10 lat temu przestał udawać że zna C/C++), który zabłądził na spotkanie grupy Ruby i tak już mu zostało. Polyglot programmer wannabe ;)
W ciągłej pogoni za nowościami, w ciągłym niedoczasie “bo tyle jest jeszcze do zobaczenia i książek do przeczytania”. Lekki conference freak (ale bez przesady gdyż prowadząc własną działalność musi je sam finansować).
Jeden z sprawców zamieszania pod tytułem #wrocnet oraz #dddwro (a także kilku innych).

Event organizers
  • Wrocław .NET User Group

    Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.

    Recent Events
    More

Are you organizing CQRS w 3 odsłonach ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews