×
Eventil - Find Tech Events
Official mobile app
FREE - In Google Play
View
×
Eventil
Official mobile app
FREE - In App Store
View

Quantum Lambda

Mar 20, 2019 · Praha 3, Czechia

Quantum computing from perspective of physicist and mathematician.

Pavel Bažant: Quantum Bomb testing and interaction free imaging
Adolf Středa: Deutsch-Jozsa algorithm

Pavel Bažant vystudoval fyziku, ale dlouhodobě osciluje mezi fyzikou a programováním. V současné době upřednostňuje interpretaci kvantové mechaniky "drž hubu a počítej".

Pavel velmi stručně uvede kvantovou mechaniku jakožto dnes nejpřesnější způsob, jak organizovat výsledky pozorování minulých tak, aby bylo možné předpovídat pravděpodobnosti výsledků zvolených pozorování budoucích. Stručně uvede matematické nástroje, na kterých kvantová mechanika stojí, a následně popíše, jak kvantová mechanika umožňuje za určitých situací s jistou pravděpodobností realizovat měření, které se měřeného objektu vůbec nedotkne.

Adolf Středa se věnuje především teoretické kryptografii a analýze
malwaru. Ve volném čase do toho ještě plete programování. Ke kvantovému počítání zaujímá Pratchettovský přístup -- here comes another bloody quantum.

Adolf na ilustrativním Deutsch-Jozsově algoritmu ukáže, proč pro některé
velmi specifické výpočty jsou kvantové algoritmy rychlejší. Zde se taktéž snad ukáže, že některé kvantové výpočty jsou v podstatě špinavé matematické triky, které nám zatím prochází. Na závěr uvede některé praktičtější algoritmy s náznakem triků, které využívají.

Event organizers
  • Prague Lambda Meetup

    This meetup group was created as a group for functional programming enthusiasts, programmers interested in different programming languages which support FP paradigm: Erlang, Clojure, Haskell, OCaml, Scala, Lisp, etc. and different FP related topics and techniques. Join us if you are interested in FP, you want to share some knowledge, you want to know smth/more about FP, you want to meet people...

    Recent Events
    More

Are you organizing Quantum Lambda?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews

Featured Events