Bezpieczeństwo aplikacji webowych (Web Application Security)

Jun 28, 2017 · Poznań, Poland

Tworzenie bezpiecznych aplikacji to spore wyzwanie. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe przykłady incydentów bezpieczeństwa, które dla atakowanych systemów kończą się efektownym fajerwerkiem. Później nie zawsze jest już co zbierać. A to tylko wierzchołek góry lodowej. Popularne wśród ekspertów bezpieczeństwa powiedzenie mówi, że szereg z wykorzystywanych przez nas systemów jest uznawanych za bezpieczne tylko dlatego, że nikomu nie chciało się ich jeszcze zaatakować. Inne z kolei stwierdza, że jeżeli programista nie potrafi zaatakować swojego systemu, to nie będzie go umiał przed atakiem zabezpieczyć.

Proponowany przez Capgemini wykład służy uwrażliwieniu programistów, architektów, deweloperów (oraz wszystkich chcących nimi zostać) na typowe zagrożenia bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz pokazaniu praktycznych sposobów obrony aplikacji webowych.

Wykład poprowadzony będzie przez Marka Puchalskiego, architekta bezpieczeństwa, członka organizacji OWASP, odpowiedzialnego w Capgemini Software Solution Center we Wrocławiu za tematy testowania bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa architektury systemów informatycznych.

Event organizers
  • Capgemini Polska

    Capgemini jest jedną z największych na świecie firm świadczących usługi w zakresie: konsultingu, technologii informatycznych i outsourcingu. Sukces naszej działalności tkwi w partnerskim podejściu zarówno do klientów, jak i do pracowników. Jesteśmy harmonijnym zespołem ponad 180 tys. specjalistów w 40 krajach. W Polsce zatrudniamy ponad 6 tys. osób.

    Recent Events
    More

Are you organizing Bezpieczeństwo aplikacji webowych (Web Application Security)?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews