Allegro Tech Live #25 - Przetwarzanie danych w ogromnej skali

Feb 24, 2022 · Warsaw, Poland

!!! REJESTRACJA NA WYDARZENIE!!! https://app.evenea.pl/event/allegro-tech-live-25/

Allegro Tech Live to w 100% zdalna odsłona naszych stacjonarnych meetupów Allegro Tech Talks. Kiedyś spotykaliśmy się w naszych biurach, a teraz to my gościmy u Was :) A więc usiądźcie wygodnie na kanapie, zaopatrzcie się w ulubiony napój i odpalcie nasz live stream.

Data:[masked]
Godz: 18:00 - 20:00
Miejsce: YouTube, link wyślemy do osób zarejestrowanych na wydarzenie

W Allegro mamy dostęp do niewiarygodnie dużych zbiorów danych. Ich zbieranie to niewątpliwie ogromne wyzwanie. Podobnie jak ich analiza i wyciąganie wniosków na ich podstawie. W tym odcinku na przykładzie ról Data Analyst oraz Research Engineer postaramy się pokazać Wam jak przetwarzamy dane w ogromnej skali!

Prezentacja nr 1: Rola analityka danych w rozwoju produktu

Na przykładzie pierwszych miesięcy działania Allegro Pay - nowej metody płatności dostępnej na platformie Allegro, opowiem jaka jest rola analityka danych w procesie rozwoju produktu. Skupimy się na sposobie wytwarzania danych opisujących akcje użytkowników, wyliczaniu z nich miar pozwalających na ewaluację nowych funkcjonalności oraz przeprowadzaniu testów AB.

Prezentacja nr 2: Multi-task learning zastosowany do czyszczenia opisów ofert

Prezentacja przybliży Wam aspekt uczenia maszynowego znany jako multi-task learning. Przejdziemy przez zestaw tematów związanych z zastosowaniem tego podejścia w projekcie czyszczenia opisów ofert - od przedstawienia dziedziny, poprzez przygotowanie danych, do trenowania i ewaluacji modeli.

Bio:

Adrianna Napiórkowska
Senior Data Analyst, pracuje w Allegro Pay praktycznie od początku udostępnienia usługi użytkownikom Allegro. W swojej pracy skupia się na analizach związanych z rozwojem produktu oraz ocenie wpływu nowych funkcjonalności na zachowania użytkowników platformy.

Łukasz Rączkowski
Research Engineer w zespole Machine Learning Research. Zajmuje się zastosowaniem i rozwojem metod NLP. Kończy doktorat na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie rozwija metody uczenia maszynowego przeznaczone do analizy danych biologicznych. W swojej pracy naukowej chciałby wywrzeć pozytywny wpływ na ludzkie życia. Jego zainteresowania naukowe to ogólnie pojęte uczenie maszynowe, computer vision oraz high-performance computing.

Spotkanie poprowadzi Karol Teske
Świeżo upieczony magister. Od początku swojej przygody w Allegro związany z zespołem API. Zapalony fan Premier League.

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach na Youtube bądź na czacie na Facebooku!

Event organizers
  • allegro Tech

    About Allegro Tech As Allegro Tech we are representing over 600 engineers from Poland working on biggest e-commerce platform in CEE. We believe that creating & operating web scale applications is a great challenge and with this group we would like to share that experience with you. This group is open to anyone interested in building distributed, scalable, resilient, web scale systems. We will share our success & war stories with technologies insights and governance practices.  Through this Meetup

    Recent Events
    More

Are you organizing Allegro Tech Live #25 - Przetwarzanie danych w ogromnej skali?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Topics
Rating

based on 0 reviews