AKAICamp #9: JavaScript Frameworks

Jun 15, 2015 · Poznań, Poland

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu AKAICamp - tym razem udostępniamy Wam do wyboru dwie ścieżki prelekcji - dla początkujących oraz zaawansowanych web developerów!

Javascriptowe frameworki zyskały ogromną popularność rewolucjonizując sposób tworzenia współczesnych aplikacji internetowych. Spośród wielu dostępnych opcji największe uznanie zyskały angular.js, Ember oraz React. Na tracku dla początkujących nasi prelegenci wprowadzą Was w każdy z tych frameworków ukazująch ich zalety i wady oraz sytuacje, w którch dany z nich sprawdzi się najlepiej.

Dla bardziej zaawansowanych uczestników przygotowaliśmy "track advanced", podczas którego będą mogli oni spotkać się z bardziej zaawansowaną tematyką dotyczącą znanych frameworków jak i nieznanymi jeszcze powszechnie innowacyjnymi rozwiązaniami.

Po zakończeniu wydarzenia zorganizowane zostanie integracyjne spotkanie w jednym z poznańskich pubów, podczak którego będziecie mogli porozmawiać z nami oraz przynajmniej częścią prelegentów.

szczegóły: http://akai.org.pl/akai-camp-9-js-frameworks/

Prelekcje

Ścieżka dla początkujących:

1. Podstawowe elementy angulara - Wojciech Panek - Absolwent Informatyki na PP, obecnie Tech Lead w Apptension

2. Intro to Ember - Diana Falkowska (Wikia)
Myslisz nad rozpoczęciem przygody Web Developera, ale nie wiesz od czego zacząć?
A może masz już za sobą pierwsze starcia z frameworkami?
Diana przedstawi podstawowe koncepty frameworku Ember.js, porówna jak wypada na tle innych i przekona Cię dlaczego to właśnie Ember.js jest najlepszy!

3. Wstęp do React.js - Daniel Mendalka, współtwórca startupów Contact IQ (USA) i Sellbox (PL). Współzałożyciel i organizator społeczności: AKAI, meet.js, meet.php, GDG. Aktualnie rozdarty pomiędzy San Francisco, a Polską Poznaniem.

Ścieżka dla zaawansowanych:

1. Cycle.js - prawdziwie reaktywny mikro-framework do tworzenia interfejsów aplikacji webowych (i nie tylko) - Eryk Napierała (Usability Tools)
Propozycja nieco innego podejścia do pracy z front-endem. Jednokierunkowy przepływ danych, virtual DOM, izomorfizm i wszystko, co cenimy w Reacie, podane w świeżej formie.

2. Technologia tworzenia gier działających „na wszystkim” za pomocą JS – Łukasz Wójciak, programista JS od 8 lat, aktualnie CEO w The Little Hog SaS. Na co dzień pisze gry w JS/Typescript.
Prezentacja o technologiach, które umożliwiają tworzenie gier oraz interaktywnych aplikacji w JS na szeroką gamę urządzeń przy wydajności równej aplikacją natywnym.

3. Building UIs through Immutability - Zaiste – Nukomeet Co-founder
„This talk will explore the design decisions behind Om framework. By embracing immutable data structures programs get new properties that enable to design solutions at a much higher level of abstraction.”

Zapraszamy wszystkich, bez względu na fakt czy dopiero zaczynacie swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych czy jesteście już doświadczonymi web developerami - dzięki osobnym ścieżkom prezentacji na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Event organizers
  • AKAI

    Akademickie Koło Aplikacji Internetowych rozpoczęło swoją działalność na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej w 2010 roku. Działamy jednakże na terenie wszystkich uczelni w Poznaniu i naszym członkiem może być każdy student, niezależnie na jakiej uczelni studiuje. Skupiamy młodych i ambitnych ludzi, którzy jako cel stawiają sobie rozwój i osiągnięcie sukcesu w dziedzinie aplikacji internetowych.

    Recent Events
    More

Are you organizing AKAICamp #9: JavaScript Frameworks?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews