AKAICamp #6: Security

Jan 21, 2015 · Poznań, Poland

Na kilku poprzednich wydarzeniach dowiedzieliśmy się jak szybko i sprawnie pisać nowoczesne aplikacje internetowe. Pamiętajmy jednak: czego i dla kogo byśmy nie programowali – zawsze musimy pamiętać o bezpieczeństwie naszej aplikacji i ewentualnych lukach, które ktoś mógłby wykorzystać.

Tematem kolejnego wydarzenia AKAICamp będzie bezpieczeństwo aplikacji internetowych: zarówno od strony front-endu, back-endu czy serwera (devops).

Prelekcje:
1. 18:00 – 18:45 – „Bezpieczeństwo aplikacji webowych (OWASP TOP10)” – Marek Puchalski, Capgemini.
2. 18:50 – 19:20 - „Front-end Security”, czyli o CORS, atakach XSS i wiele więcej – Szymon Grzybowski, nSense Polska S.A.
3. 19:50 – 20:20 - „Od bug’a do fix’a – patchowanie w praktyce” – Błażej Miga, Allegro.
4. 20:25 – 20:55 - „Bezpieczna konfiguracja linuksowego serwera na przykładzie Debian/Ubuntu z ssh/mysql, iptables, netstat itp.” – Tomasz Nowak, analityk bezpieczeństwa systemów IT.
5. 21:00 – 21:30 - „Reflected File Download – nowy kierunek ataków” – Krystian Piwowarczyk, Vector Synergy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę o bezpieczeństwie aplikacji internetowych! Wstęp wolny i nieograniczony ;)

Głównym partnerem wydarzenia jest firma Capgemini.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://akai.org.pl/akaicamp-6-security/

Event organizers
  • AKAI

    Akademickie Koło Aplikacji Internetowych rozpoczęło swoją działalność na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej w 2010 roku. Działamy jednakże na terenie wszystkich uczelni w Poznaniu i naszym członkiem może być każdy student, niezależnie na jakiej uczelni studiuje. Skupiamy młodych i ambitnych ludzi, którzy jako cel stawiają sobie rozwój i osiągnięcie sukcesu w dziedzinie aplikacji internetowych.

    Recent Events
    More

Are you organizing AKAICamp #6: Security?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews