99. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET

May 16, 2017 · Wrocław, Poland

RSVP otwarte zostanie [masked] o godzinie 9:00.

Zapraszamy na 99. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET. Tym razem tematami będą:

Keep Its Storage Simple Stupid 
an opinionated guide to NoSQL with Azure Storage and Event Driven Architecture
- Szymon Kulec


Podczas prezentacji podzielę się z Wami wnioskami z projektu w podejściu SAAS, bazującego na podstawowym serwisie chmury Azure, Windows Azure Storage. Zaczniemy od tego, co oferują wybrane serwisy i tego jakie mają ograniczenia. Następnie przejdę przez założenia projektu, które go ukształtowały i omówię architekturę zbudowaną tak, aby tanio i sprawnie zaadresować wcześniej pokazane potrzeby. To, co istotne, to fakt, że zaprezentowane techniki projektowania zastosować można nie tylko w Azure Storage, ale także używając innych baz NoSQL i rozwiązań chmurowych.


ELM - "no runtime exceptions technology" -Łukasz Gąsior

'undefined' is not a function - błąd znany chyba każdemu programiście JavaScript. Na szczęście nie musimy już więcej być jego ofiarami. Życie bez "runtime exceptions" jest możliwe - i to w aplikacjach JavaScript!

Podczas prezentacji omówię, czym jest ELM - zarówno jako funkcjonalny, mocno typowany język programowania kompilowany do JavaScriptu, a także jako architektura, na której wzorowany jest Redux.

Porozmawiamy o wadach i zaletach ELMa, zobaczymy, czy słusznie jest on uważany przez wielu za najlepszą technologię do "front-end developmentu" i już nigdy nie damy się zaskoczyć nullom ;)


Szymon Kulec - Lider Warszawskiej Grupy .NET, architekt, technical leader, speaker, trener. Microsoft MVP na rok 2017. Zainteresowany zarówno IT w skali makro (architektura), jak i mikro (performance i współczesny hardware). Miłośnik DDD i zorientowania na zdarzenia.

Blog: https://blog.scooletz.com 
Twitter: https://twitter.com/scooletz


Łukasz Gąsior - Programista-pasjonat z wieloletnim doświadczeniem. Przez wiele lat związany głównie z tworzeniem aplikacji webowych na platformie .NET. Aktualnie skupia się na technologiach związanych z JavaScriptem - ELM, React.js, Node.js - pracując jako Full-Stack Web Developer w firmie Siili Solutions Poland.

Autor książki ReSharper Essentials, organizator konferencji WROC# oraz grupy warsztatowej JSUpskill.

Można go znaleźć na stronie http://gasior.net.pl, video-blogu codingtv(); (http://codingtv.pl) oraz Twitterze jako @lukaszgasior.


Standardowo po i w trakcie spotkania zapraszamy na piwo (tylko dla pełnoletnich!) sponsorowane przez PGS Software.

Event organizers
  • Wrocław .NET User Group

    Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.

    Recent Events
    More

Are you organizing 99. spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews