86 Spotkanie PLSSUG Warszawa - Paweł Szczecki i Radosław Kępa

Apr 9, 2015 · Warszawa, Poland

Mimo, iż ostatnio sesje-niespodzianki bardzo dobrze nam idą to jednak od czasu do czasu warto powrócić na udeptane ścieżki i proponujemy tym razem dwa regularne wykłady.


Agenda na 9 kwietnia (uwaga! tym razem jest to drugi czwartek miesiąca):


18:00 – 18:15 Słowo wstępu


18:15 – 19:30 Paweł Szczecki – Azure StreamAnalytics i Service Bus
Strumieniowe przetwarzanie zdarzeń w chmurze Azure i analiza danych w czasie rzeczywistym. Wiele obecnie mówi się o Big Data, ale dodatkowym czynnikiem niekiedy ważniejszym niż ilość jest prędkość z jaką pojawiają się dane i szybkość z jaką potrafimy na nie zareagować. W trakcie sesji porozmawiamy o tym jak to robić z użyciem usług Azure i jakie scenariusze możemy próbować zaadresować.


19:30 – 19:45 Przerwa


19:45 – 21:00 Radosław Kępa - "Trzysetka" z Machine Learning
Tajemniczy Machine Learning już całkiem mocno wrył nam się w świadomość. Budzimy się rano i ... Machine Learning. Myjemy zęby, kładziemy się spać i na pytanie ukochanej "co mi powiesz na dobranoc kotku? " - odpowiadamy … Machine Learning. Jeżeli tak jeszcze nie jest, to bez obawy  -  po tej sesji tak też się nie stanie.
Podczas spotkania przedstawię Wam: z czym to jeść, czego oczekiwać, z jakimi problemami biznesowymi kojarzyć ML i jak zbudować oraz przetestować działający i przetrenowany model, który da nam większe niż rzut monetą szanse przewidzieć przyszłość. Wszystko na bazie demo, magicznych wykresów i wniosków praktyka SQL Server, który nigdy (jeszcze?) nie nazwałby się Mistrzem Danych


Paweł Szczecki
Dd czerwca 2009 roku Paweł pełni funkcję współwłaściciela a zarazem architekta systemów w firmie Predica, gdzie zaangażowany jest w analizę procesów biznesowych oraz projektowanie architektur systemów. Jest głównym architektem projektów z obszarów aplikacji webowych i Business Intelligence firmy Predica potwierdzone praktyką w krajach takich jak w Stany Zjednoczone, kraje Zatoki Perskiej oraz kraje europejskie. Przez cztery lata był konsultantem w firmie Microsoft, gdzie zajmował go głównie technologiami takimi jak SharePoint oraz SQL Server.

Radosław Kępa Konsultant, architekt, trener i lider projektów w obszarze Data Platform oraz Business Intelligence Po 7 latach pracy w Microsoft w dziale Microsoft Consulting Services, głównie w roli konsultanta technologii SQL Server, obecnie sprzedaje swój czas dla projektów lub sam je prowadzi pod szyldem stworzonej przez siebie marki ITvention, realizując także projekty dla Microsoft. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie projektowania  wysokodostępnych i wydajnych środowisk SQL Server klasy Enterprise, konsolidacji, optymalizacji wydajności dla największych klientów w Polsce i na świecie, które aktywnie rozszerza projektami Business Intelligence oraz zagadnieniami zarządzania projektami. Posiadacz kompletu certyfikatów SQL Server dla kilku wersji wstecz, Prince2: Practitioner oraz w perspektywie najbliższych tygodni miejmy nadzieję także PMP. Prelegent na wielu konferencjach oraz ponownie :) coraz bardziej aktywny członek społeczności SQL Server.

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 86 Spotkanie PLSSUG Warszawa - Paweł Szczecki i Radosław Kępa ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews