72 Spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET - NoSql & F#

Dec 16, 2014 · Wrocław, Poland

Sponsorem spotkania jest firma PGS Software. 
We wtorek 16.12 zapraszamy na dwie prezentacje:
• Paweł Sawicz: Break relations - Not only SQL
• Michał Franc: Z OOP do Functional na przykładzie F#

Paweł Sawicz: Break relations – not only SQL
Relacyjne bazy danych panowały nad królestwem "danych" w ciągu ostatnich 50 lat. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad szybkim i prostym rozwiązaniem dla swoich danych które nie wymagają potężnej artylerii? Na prezentacji zostanie pokazany szereg różnych baz NoSql, od dokumentowych po grafowe. NoSQL może być zbawieniem lub przekleństwem. Ten wykład zabierze cię na przygody poprzez filozofię NoSQL oraz praktyczne przykłady gdzie można zastosować takie rozwiązania.

Paweł Sawicz - Student PWr, który aktualnie pracuje dla JustGiving. Pasjonat programowania, ostatnio wkręcający się w TDD oraz w język funkcyjny Haskell. Kocha konferencje, w tym roku odwiedził juz około 10 konferencji w Polsce i Europie. Prowadzi blog o tematyce ogólnej. 

Michał Franc : Z OOP do Functional na przykładzie F#
Programowanie funkcyjne jest na ustach wielu deweloperów. Mnogość prezentacji o tej tematyce na konferencji BuildStuff pokazuje ze ten styl podejścia do pisania programów, staje się coraz bardziej popularny. Jako programista, który spędził 5 lat programując w podejściu OOP postanowiłem zbadać czym tak naprawdę jest programowanie funkcyjne i jakie są różnice między obiema technikami. Na prezentacji opowiem o tym, co zaobserwowałem, pokażę kilka przykładów, oraz zaprezentuje w skrócie jak podejść do programowania funkcyjnego w praktycznych aplikacjach.

Michał Franc - Absolwent PWr, mieszkający w Londynie. Zbzikowany na punkcie pragmatycznego i 'adżajlowego' podejścia do pracy. Zwolennik idei samo-organizującego się zespołu. Od czasu do czasu zdarzy mu się napisać coś interesującego na blogu www.mfranc.com bądź twitterze @francmichal. Zawsze otwarty na rozmowę i chętny do pomocy.

Po spotkaniu wraz z prowadzącymi sesje zapraszamy na dalsze dyskusje przy kufelku piwa. Jak zwykle stawia PGS Software!

Event organizers
  • Wrocław .NET User Group

    Wrocławska Grupa .Net jest inicjatywą pasjonatów technologii .NET z Wrocławia i okolic. Celem grupy jest pogłębienie szeroko pojętego rozwoju własnej osoby poprzez wymianę doświadczeń, zdobywanie nowej wiedzy jak i umocnienie tej już istniejącej związanej z technologiami firmy Microsoft. Spotkania grupy są otwarte dla wszystkich, bezpłatne i odbywają się raz w miesiącu. W ramach spotkań odbywają się prelekcje, dyskusje oraz warsztaty.

    Recent Events
    More

Are you organizing 72 Spotkanie Wrocławskiej Grupy .NET - NoSql & F# ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews