65. spotkanie PLSSUG Kraków

Apr 26, 2017 · Seoul, Poland

Zapraszamy na spotkanie grupy krakowskiej pasjonatów technologii Microsoft SQLServer

KIEDY
26 kwiecień (środa) godz. 17:30

AGENDA
17:30 – 17:45 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:45 – 18:45 Encryption in SQL Server - Michał Sadowski
18:45 – 19:00 Pizza Time, Networking
19:00 – 20:00 DAX jako język zapytań do bazy danych - Grzegorz Stolecki 

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, sala 13K (parter)

DAX jako język zapytań do bazy danych
Dla projektantów rozwiązań analitycznych niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej fizycznej reprezentacji danych. A wybór jest szeroki: baza relacyjna (sterty, indeksy b-tree oraz kolumnowe), baza wielowymiarowa w postaci kostek OLAP lub tabelaryczna, dodatkowo jeszcze JSON i różnego rodzaju bazy NoSQL. Każda z nich ma swoje wady i zalety, także wybór to wypadkowa wymagań oraz możliwości.
Na spotkaniu przyjrzymy się wykorzystaniu modeli tabelarycznych oraz języka DAX do pracy z danymi. Omówimy jakie korzyści płyną z zastosowania DAX oraz z jakimi problemami należy się liczyć.

Grzegorz Stolecki
Swoją przygodę z informatyką rozpoczynał 30 lat temu pisząc programy w języku BASIC na domowy komputer Commodore C64. Na stałe związał się jednak ze światem baz danych relacyjnych i wielowymiarowych, przechodząc stopniowo od dBase i Clipper poprzez ulubiony SQL Server aż do big data i NoSQL.
Od lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia zajmuje się fascynującym światem uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu aplikacji analitycznych i raportowych szczególnie w obszarach planowania, budżetowania, controllingu oraz analiz finansowych. Jako konsultant z pasją pomaga dbać o wydajność serwerów oraz krótki czas wykonywania zapytań.
Dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na prowadzonych przez siebie szkoleniach i warsztatach. Aktywny prelegent na konferencjach SQL Day i innych spotkaniach branżowych. Można go często spotkać na spotkaniach Polish SQL Server Group. W latach 2009 – 2016 nagradzany przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w obszarze SQL Server i Data Platform.

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 65. spotkanie PLSSUG Kraków?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews