56. Spotkanie we Wrocławiu

Oct 22, 2015 · Wrocław, Poland

Zapraszam serdecznie na kolejne spotkanie pasjonatów baz danych :)
Spotkanie tym razem skrzywione w stronę business intelligence (BI) a szczegóły poniżej:

Agenda:
17:30 - 17:45 | Zbiórka na III piętrze Altkom Akademii
17:45 - 18:00 | Co tam Panie i Panowie w okolicy?
18:00 - 19:00 | Marek Hutnik - Tabular model in SSAS – czyli kostka analityczna w 15 min.
19:00 - 19:20 | Networking
19:20 - 20:20 | Roman Czarko-Wasiutycz - Automatyczne tworzenie pakietów SSIS za pomocą języka BIML

Abstrakty:
Marek Hutnik - Tabular model in SSAS – czyli kostka analityczna w 15 min.
W ramach sesji opowiem czym różnią się kostki tabularowe od wielowymiarowych. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze jednego z tych narzędzi. Stworzymy przykładową kostkę tabularową na postawie bazy AdventureWorks 2012. Pokażę jak do kostki zaimportować dane oraz jak stworzyć miary, kolumny wyliczalne i hierarchie. Pokażę jak obsłużyć relację Many-to-Many oraz hierarchię typu Parent-Child za pomocą języka DAX.

Roman Czarko-Wasiutycz - Automatyczne tworzenie pakietów SSIS za pomocą języka BIML
Stworzenie pakietu, który pobiera dane do hurtowni przeważnie jest dość proste... problem się zaczyna, gdy ilość tabel do pobrania idzie w dziesiątki, nad pakietem ma pracować cały zespół oraz wszystko ma być zrobione ASAP ;) Na sesji pokażę w jaki sposób wygenerować pakiety automatycznie, jak poradzić sobie z pracą wielu osób na takim pakiecie i jak w prosty sposób tak wygenerowane pakiety zmieniać... Wszystko w ilościach hurtowych ;). Zapoznamy się z językiem BIML oraz BIML Script.


Bio: 
Roman Czarko-Wasiutycz: 
Od kilkunastu lat zbieram doświadczenia związane z technologiami Microsoftu. Począwszy od developera C++, PHP, C#, administratora SharePoint poprzez administrację bazami Microsoft SQL Server na projektowaniu i rozwijaniu hurtowni danych kończąc. Posiadacz tytułów: MCTS, MCSA: SQL Server 2012, MCSE: Business Intelligence. Lider Wrocławskiej grupy Użytkowników SQL Server PLSSUG. Wolnotariusz oraz współorganizator konferencji SQLDay. Prywatnie fan gier komputerowych :) 

LOGISTYKA: 
KIEDY: 22 października od 17:30 
GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu - Pl. J.Bema 2 (wejście C, pietro 3)

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 56. Spotkanie we Wrocławiu ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews