54. Spotkanie PLSSUG w Katowicach

Sep 24, 2015 · Ujazd, Poland

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Grupy.
Spotykamy się w czwartek 24 września 2015 od 18:00 w Altkom Akademia w Katowicach, ul. Opolska 22, piętro III (wejście obok klubu SPIŻ Katowice, w windzie proszę nacisnąć przycisk IIIA).
Będzie można posłuchać 2 tematów: głównie DBA, ale będzie również co nieco dla devów w kontekście security. Czyli pełen mix.
Agenda
18:00 - 18:05 — Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne 18:05 - 19:15 — "Korupcja w świecie DBA" (Damian Widera) 19:15 - 19:30 — Przerwa integracyjna 19:30 - 20:35 — "SQL Server 2016 Always Encrypted" (Andrzej Kukuła) 20:35 - 20:40 — Zakończenie spotkania.
Wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację.
Korupcja w świecie DBA
Uwaga!!! Sesja adresowana dla DBA!!!! Zróbmy sobie festiwal naprawiania zepsutych baz danych :) Pobrudźmy trochę ręce :) Pobawmy się bazami które dotknęła korupcja. Może jakieś dane nawet odzyskamy? A jeśli się nie uda, to trudno.... Zapraszam :)
SQL Server 2016 Always Encrypted
W obecnych czasach prawie co tydzień dowiadujemy się o mniejszych lub większych wyciekach danych. Wszystko dlatego, że aplikacji i danych jest coraz więcej, a prawidłowe implementowanie zabezpieczeń jest kosztowne i trudne. SQL Server 2016 wprowadza istotne ułatwienia w tym obszarze. Dzięki nim można obecnie łatwo zabezpieczyć nie tylko dane na dysku, ale również dane w pamięci. Na sesji pokazę jak działa mechanizm Always Encrypted, w jakich sytuacjach może pomóc, co jest potrzebne by zadziałał i jak z niego korzystać.

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 54. Spotkanie PLSSUG w Katowicach ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews