48. Spotkanie we Wrocławiu

Jan 22, 2015 · Wrocław, Poland

Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku spotkanie grupy PLSSUG we Wrocławiu. Długi weekend świąteczno-noworoczny już za nami, postanowienia noworoczne zrobione, a więc czas zabrać się do pracy z pełną mocą i zacząć je realizować (mam nadzieję, że i u Was nie zabrakło postanowienia do samorozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji z SQL Servera!)

W czwartek [masked]) spotkamy się o godzinie 17:30.

Czekają nas dwie sesje. Poniżej szczegóły:
AGENDA
17:15 - 17:30 | Zbiórka na III piętrze Altkom Akademii
17:30 - 18:00 | Co tam Panie w okolicy? O PLSSUG i grupach uczestniczących w ramach GeekWeekWro
18:00 - 19:00 | Kamil Nowiński - Wyszukiwanie pełnotekstowe w SQL Server

Filtrowanie odbywające się po kolumnach liczbowych nie jest już dla nikogo zagadką, do filtrowania po kolumnach tekstowych częściej używamy predykatu LIKE prawie zawsze z jednym lub dwoma '%'. Niejednokrotnie to już nie wystarcza. Ponadto, przy stale przybywającej ilości przetwarzanych informacji, nie jest wydajne. Kolejnym naturalnym krokiem jest sięgnięcie po mechanizmy wyszukiwania pełnotekstowego (ang. Full-Text Search). Opowiem o nich podczas tej sesji. Omówimy tworzenie katalogów i indeksów pełnotekstowych oraz zastosowanie predykatów CONTAINS i FREETEXT. Jak zwykle lwią część prezentacji poświęcimy na demonstracje.

Na koniec zbudujemy swoją własną wyszukiwarkę Google.
19:00 - 19:30 | Networking, Pizza
19:30 - 20:30 | Paweł Borkowski - Grupowanie i agregowanie danych w MS SQL 2012

Aby zaprezentować przetworzone dane końcowemu użytkownikowi należy je zwykle pogrupować i przeliczyć agregaty, którymi on jest zainteresowany. Zaprezentuję możliwości jakie daje platforma MSSQL 2012 jeśli chodzi o grupowanie i agregowanie z przykładami zapytań pokazanymi na żywo z uwzględnieniem typowych możliwych do popełnienia błędów.
20:30 - 20:45 | Dyskusja, zakończenie

Obydwie sesje będą zawierały materiały przygotowujące do egzaminu 70-461: Quering Microsoft SQL Server 2012, który to cykl zapowiedzieliśmy pod koniec zeszłego roku i sukcesywnie go realizujemy.
Speakerzy:
Paweł Borkowski 
Programista .NET i MSSQL.

Przygodę z bazami danych zaczynał jeszcze z bazami plikowymi Xbase (CLIPPER, FoxPro). Zainteresowany MSSQL już od wersji 6.5. Tworzenie aplikacji finansowo-księgowych dla budżetówki utwierdziło go w zamiłowaniu do danych, ich przetwarzaniu i prezentowaniu. Przydaje się to w obecnym zajęciu przy aplikacjach bankowych. Platformą .NET zainteresowany od początku. W 2003 uzyskał MCP for C# .NET Early Achiever. Zajmują go zagadnienia programowania równoległego i funkcjonalnego. Zainteresowany platformą Azure i BigData.

W 2002 roku uzyskał Microsoft Certified Database Administrator na Microsoft SQL Server 2000 a potem w 2008  upgrade MCITP Database Administrator by Using Microsoft SQL Server 2005.W 2003 roku uzyskał Microsoft Certified .NET Solution Developer (Early Achiver) a potem w 2008 upgrade Microsoft Certified Technology Specialist on .NET 2.0.

Marzy mu się mieć kiedyś jakiś mały wkład przy tworzeniu AI.
Kamil Nowiński
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS, MCSA, MCSE SQL Server). Szczęśliwy mąż i ojciec prawie dwuletniej Sylwii.

Pierwsze szlify w programowaniu nabywał jako nastolatek na 8-bitowym Atari, programując w Assemblerze. Znany na ówczesnej "scenie" jako koder wrocławskiej grupy "Pentagram". W końcówce ubiegłego wieku rozpoczął programowanie w Visual Basicu 6 oraz Microsoft SQL Server 2000. Pracując dla rynku motoryzacyjnego w firmie SoftVig zdobywał doświadczenie w kolejnych wersjach silnika bazodanowego firmy z Redmond oraz programowaniu w .NET Framework (VB.NET).

Jako współzałożyciel spółki Sertum był głównym projektantem i programistą platformy handlowej, dla rynku farmaceutycznego, zbudowanej w architekturze trójwarstwowej opartej na SQL Server 2008, Visual Studio 2008 i języku C#.

Doświadczenie zdobywane jako administrator baz danych oraz optymalizacja dużych baz danych po wielu latach skłoniły do potwierdzenia umiejętności certyfikatami Microsoft w dziedzinie SQL Server, a także sprowokowały do dalszego poszerzania wiedzy w kierunku hurtowni danych, narzędzi Integration, Reporting, Analysis Services.

Niedawno zakończył pracę architekta przy projekcie budowy hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło.

W Stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, początkowo jako słuchacz, obecnie jako prelegent i co-leader wrocławskiej społeczności. Od paru lat pełni w Stowarzyszeniu również funkcję członka Komisji Rewizyjnej. Od 2012 roku jako współorganizator największej w Polsce konferencji miłośników SQL Servera (SQLDay).

LOGISTYKA
KIEDY: 22 stycznia 2015r od g.17:30
GDZIE: Altkom Akademia we Wrocławiu - Pl. J.Bema 2 (wejście C, III piętro)
Zapraszamy!

Kamil i Roman

Event organizers
  • Polish SQL Server User Group

    Polish SQL Server User Group (PLSSUG) is a community of Microsoft SQLServer geeks / professionals / users who want to share their experience and knowledge. PLSSUG is the official chapter of PASS (Professional Association for SQL Server) in Poland. The group is nonprofit and it does not represent Microsoft in any way. PLSSUG is ready to cooperate with other SQLServer communities around the world.

    Recent Events
    More

Are you organizing 48. Spotkanie we Wrocławiu ?

Claim the event and start manage its content.

I am the organizer
Social
Rating

based on 0 reviews